Medienos įmonėje – žūtis(3)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-06-27 14:50

Paskutinė darbo diena prieš ilgąjį savaitgalį keturiasdešimt septynerių metų UAB „Vlado medis“ darbininkui buvo paskutinė jo gyvenime. Patyręs traumą darbe - lūžo kaukolė, vyras mirė. Šiemet Tauragės apskrityje tai pirmasis nelaimingas atsitikimas darbe, kai prarastas žmogus.

Nelaimė įvyko penktadienio rytą, kelios minutės nuo darbo dienos pradžios. „Vlado medžio“ ceche Pramonės gatvėje buvo apdirbama mediena. Prie išilginio pjovimo staklių dirbo du darbininkai. Iš staklių išlėkusi medžio atplaiša pataikė prie jų dirbusiam Rimui Kiežai į galvą.

Į nelaimės vietą buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai, nukentėjusysis skubiai nuvežtas į Tauragės apskrities ligoninę. Tačiau po kelių valandų vyro gyvybė užgeso Reanimacijos skyriaus palatoje.

„Vlado medis“ verčiasi medienos perdirbimu ir gamina karstus. Bendrovė yra Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos narė. „Vlado medžio“ direktorius Vladislovas Platakis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad po darbininko žūties buvo pasirūpinta jo laidotuvėmis. Bendrovė iš savo lėšų padengė visas R.Kiežos laidojimo išlaidas. Direktorius taip pat sakė, kad ketinama ant žuvusio darbininko kapo pastatyti paminklą. „Vlado medžio“ gyvavimo istorijoje tai pirmasis nelaimingas atsitikimas, pasibaigęs žmogaus mirtimi. Bendrovėje šiuo metu dirba apie 50 darbuotojų.

Nelaimingo atsitikimo darbe priežasties nustatymo tyrimą pradėjo Valstybinė darbo inspekcija. Tauragės skyriaus vedėjas Albinas Frėjus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad viena tiriamų versijų - nelaimė galėjo įvykti dėl netvarkingų medienos apdirbimo staklių, virš pjūklų nebuvo pritvirtintos specialios apsaugos, galinčios apsaugoti nuo atplaišų išmetimo. Ar ši versija pasitvirtins, paaiškės baigus tyrimą. Tyrimą dėl mirtimi pasibaigusios nelaimės pradėjo ir policija.

Pasibaigus tyrimams taip pat paaiškės, ar ši nelaimė – draudiminis įvykis. Tokiu atveju žuvusiojo artimiesiems „Sodra“ turėtų išmokėti 100 draudžiamųjų pajamų dydžio vienkartinę išmoką. Šiuo metu tai sudaro 141400 litų.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras