Rezervato teritoriją nusiaubė keturračiai monstrai(28)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-04-23 06:44

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato teritoriją, į kurią be leidimo neturi teisės įeiti net pėsčias žmogus, barbariškai išvažinėjo keturračiai. Balandžio 13 dieną, kaip manoma, ne vieną valandą, rezervate šėlioję keturračių vairuotojai sumaitojo 12 hektarų miško paklotės. Kai kuriose vietose liko keliasdešimties centimetrų gylio provėžos. Važinėdami motociklai išlaužė jaunus medelius, suniokojo augmeniją. Pagal specialią metodiką nustatyta gamtai padaryta žala siekia beveik 59 tūkstančius litų.

- Žalai nustatyti buvo sudaryta Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos komisija. Vienas kvadratinis metras sunaikintos paklotės vertinamas penkiais litais. Tai dalis nuostolio, kurį įmanoma apskaičiuoti. Neįmanoma nustatyti, kiek smulkiosios augmenijos ir faunos sunaikino barbarai. O kur dar žala rezervato pelkei, kuri po truputį formuojasi per daugelį metų? Be to, kai kurie pelkėje gyvenantys paukščiai jautrūs triukšmui. Išgąsdinti keturračių triukšmo jie galėjo palikti lizdus, - kalbėjo Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direktorius Algis Butleris.

Anot direktoriaus, tokio brutalaus pažeidimo rezervate dar nėra buvę. Rezervate A.Butleris dirba nuo 1991 metų, vadovauja nuo 1997-ųjų. Motociklais chuliganai į teritoriją įvažiavo nepaisydami draudžiamųjų ženklų.

- Žmonės, matyt, turi pinigų, tačiau neturi jokios moralės. Padarytą žalą teks dešimtmečius atstatinėti, - širdo A.Butleris.

Manoma, kad rezervate važinėtasi keturiais keturračiais.

Rezervato administracija dėl barbariškų keturračių vairuotojų veiksmų kreipėsi į policiją. Pastaroji dėl saugomo tarptautinės svarbos gamtos objekto suniokojimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tai gresia baudžiamoji atsakomybė. Nusikaltėliams gresia ne tik bauda, areštas, bet ir laisvės atėmimas.

Nors keturračiai tampa vis populiaresni, Tauragės rajone nėra vietų, skirtų specialiai jais važinėti. Kaip sakė A.Butleris, keturračių mada užklupo mus nepasiruošusius.

Rezervatas – griežčiausią apsaugos statusą turinti teritorija. Joje uždrausta bet kokia ūkinė veikla. Tuo siekiama sudaryti sąlygas gamtai tvarkytis pačiai, kaip priešistoriniais laikais. Daugybei augalų, gyvūnų ir grybų rūšių išlikti būtinas neliečiamas, trūnijančios medienos pilnas miškas. Rezervatas tarnauja estetiniams, ekologinės pusiausvyros palaikymo, mokslo ir pažintiniams poreikiams. Svarbiausias Viešvilės rezervato tikslas – išsaugoti Viešvilės baseino su Artosios, Gličio pelkėmis ir jas supančiais miškais ekosistemą bei jai būdingomis ir retomis rūšimis.

Skaityti komentarus (28) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras