Ilgapirščių taikinys – statybinės medžiagos(0)

2008-04-25 05:56

Pastaruoju metu padaugėjus statybų Tauragės mieste ir rajone, atsirado ir naujas būdas vagišiams pasipelnyti. Vagiama tai, ką nesunku realizuoti ir kas šiuo metu turi didelę paklausą. Tauragės rajono policijos komisariatas gauna vis daugiau pranešimų apie vagystes iš statybviečių. Vagiamos ne tik statybinės medžiagos ar smulkūs įrankiai, bet ir plastikiniai langai, durys, vandens šildytuvai, kiti įrenginiai ar net statybinės technikos priemonės. Statybų objektų savininkai ir statybos įmonės patiria didžiulius nuostolius, kurie siekia dešimtis tūkstančių litų.

Išaugus kainoms, nesunku realizuoti vogtas medžiagas, įrankius ar įrenginius mažesne kaina. Tačiau pirkėjai turėtų būti atsargūs, kadangi išaiškinus tokią nusikalstamąją veiką padariusius asmenis atsakys ne tik jie. Remiantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (Žin., 2000, Nr.89-2741) 189 str. „Nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas“, baudžiamojon atsakomybėn traukiami ir tie, kurie įgijo, naudojosi ar realizavo turtą, žinodami, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu.

 

Ilgapirščiams „darbą“ palengvina tai, kad dauguma statybviečių nėra saugomos. Įrankiai, statybinės medžiagos ir kiti daiktai tiesiog paliekami prie statomo objekto arba sukraunami į pastatytas patalpas, kurios nėra rakinamos ar kitaip apsaugotos.

 

Savo turto apsauga pirmiausiai turėtų pasirūpinti pačios statybų įmonės ir statomų objektų savininkai. Patartina statybvietę aptverti, įrengti užrakinamas patalpas statybinėms medžiagoms ir įrankiams laikyti ar pasamdyti sargą, kuris prižiūrėtų teritoriją. siekiant išvengti vagysčių, galima kreiptis į apsaugos tarnybas.

 

Tauragės miesto ir rajono gyventojai, pastebėję vykdomą teisės pažeidimą, nelikite abejingi ir  apie tai nedelsdami praneškite policijai telefonu 02, 112 arba pasitikėjimo numeriu (8 446) 61 952.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras