Grasinimą peiliu įvertino baudomis(2)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2007-10-27 10:02

Rugsėjį Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato teritorijoje aplinkosaugos inspektoriams peilį į nugarą įrėmę pažeidėjai jau nubausti. Jiems paskirtos baudos už tai, kad grybavo draustinyje ir nepakluso pareigūnų reikalavimui vykti į Policijos komisariatą.

Rugsėjo 5 dieną Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Apsaugos ir tvarkymo skyriaus inspektoriai Antanas Gaidauskas ir Kęstutis Stiga tikrino rezervato, į kurį įeiti be specialaus leidimo draudžiama, teritoriją. Rezervate, Jurbarko miške, patruliavę inspektoriai pamatė tris vyrus. Inspektoriai atpažino, kad vienas jų - ne kartą už rezervato režimo pažeidimus baustas keturiasdešimt trejų metų Eičių kaimo gyventojas Julius Baltrušaitis.

Rezervate aptikti pažeidėjai net neketino trauktis. Jie, pasak inspektorių, pradėjo demonstruoti savo pranašumą, nereagavo į raginimus pasišalinti iš rezervato, tyčiojosi iš pareigūnų. Vienas grybautojų pradėjo grasinti peiliu, girtis kalėjime praleistais metais. Vėliau vienas jų A.Gaidauskui į nugarą įrėmė lenktinį peilį grasindamas nužudyti. Inspektorius K.Stiga, nors ir buvo ginkluotas, tarnybiniu ginklu nepasinaudojo, pareigūnai paliko nurodymų nevykdžiusius pažeidėjus.

Rezervatą prižiūrintys pareigūnai apie incidentą pranešė policijai. Netrukus paaiškėjo, kad miške, be aplinkosaugininkų atpažinto J.Baltrušaičio, siautėjo tauragiškis dvidešimt penkerių metų Raimondas Rapolavičius ir šešiolikametis iš Eičių. Netrukus juos surado Tauragės policijos komisariato pareigūnai. Pažeidėjai buvo apklausti ir paskirtas laikas administracinėms byloms nagrinėti.

Rugsėjo 17 dieną buvo paskelbtas nutarimas pirmajam pažeidėjui - J.Baltrušaičiui. Jam aplinkosaugininkai už rezervato taisyklių pažeidimą skyrė 100 litų baudą.

R.Rapolavičius bylos nagrinėjime nedalyvavo, tačiau tai nesutrukdė priimti nutarimo dėl nuobaudos skyrimo. Jis taip pat nubaustas 100 litų bauda.

Šešiolikmetis iš Eičių išsisuko lengviau - jam dėl nepilnametystės paskirta perpus mažesnė bauda.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras