Už sugadintus plaukus – 200 litų moralinis atlygis(7)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2007-07-05 12:55

Paslauga, kurią tauragiškei Zitai J. suteikė Bažnyčių gatvės 22-ajame name įsikūrusi kirpykla, jai įsimins ilgam. Po šioje kirpykloje atlikto cheminio sušukavimo moteriai ėmė slinkti ir lūžinėti plaukai bei niežėti galvos oda. Apie tai, ką patyrė, ji papasakojo „Tauragės kurjeriui".   

Tai, kad moters plaukams pakenkta, galėjo pamatyti kiekvienas vos pažvelgęs į nukentėjusiąją.

Į redakciją atėjusi Zita J. teigė nenorinti viešumos ir skandalo, tačiau prašė pagalbos. Jai pasiūlėme kreiptis į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) Tauragės apskrities skyrių.  

VTAT Tauragės skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Knyzelis moteriai pasiūlė pirmiausia kreiptis į paslaugos teikėją ir padėjo surašyti prašymą dėl žalos atlyginimo. Anot specialisto, nukentėjusioji pageidavo, kad jai būtų atlyginta ir materialinė, ir moralinė žala.

Išlydėdamas nukentėjusiąją iš savo darbo kabineto, VTAT Tauragės apskrities skyriaus vyriausiasis specialistas tikino nebuvęs tikras, kad su prašymu dėl žalos atlyginimo moteris nueis į kirpyklą. Mat specialistui ji pasirodė nekonfliktiškas ir nedrąsus žmogus. R.Knyzeliui Zita J. net nenorėjo atskleisti, kurioje kirpykloje jai buvo sugadinti plaukai.

Trečiadienį Zitai J. paskambinęs R.Knyzelis sužinojo, kad nukentėjusioji su prašymu dėl žalos atlyginimo vis dėlto nuėjo į kirpyklą. Moteris teigė, kad kirpėja jai grąžino už paslaugą paimtus 30 litų ir dar primokėjo 200 litų moralinei žalai atlyginti. Tiesa, vėliau specialistui ir „Tauragės kurjerio" korespondentei Zita atviravo, kad dviejų šimtų litų suma pernelyg menka moralinei žalai atlyginti - kitos kirpyklos kirpėja jai pasakiusi, kad plaukams pakenkta labai stipriai. Zita J. įsitikinusi, kad kol ataugs nauji plaukai, praeis mažiausiai metai. Moteris tikino, kad šios kirpyklos paslaugomis naudojosi pirmą, tačiau paskutinį kartą.

Pasak VTAT specialisto R.Knyzelio, nuo pernai rugpjūčio tarnybos Tauragės apskrities skyriuje toks skundas - pirmasis. Siekdamas apsaugoti kitas kirpyklų klientes, R.Knyzelis svarsto galimybę apie šį atvejį informuoti Visuomenės sveikatos centrą.

Pakalbinti kirpėjos, sugadinusios klientei plaukus, „Tauragės kurjeriui" nepavyko. Keletą kartų, kai tik nuėjome į kirpyklą, jos duris radome užrakintas. Prie kirpyklos nėra nei darbo laiko iškabos, nei nurodyta telefono numerio, kuriuo būtų galima kirpėjai paskambinti.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras