Žalgirių mokyklos renovacija – prokurorų akiratyje(6)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2007-11-01 22:00

Praėjusią savaitę kompetentingų asmenų komisija priėmė Tauragės Žalgirių vidurinės mokyklos rekonstrukcijos darbus. Tuo tarpu tyrėjai aiškinasi, ar vykdant rekonstrukciją nebuvo sukčiauta. Prokurorai tikisi, kad tyrimą pavyks užbaigti iki lapkričio. Vyriausioji Šilalės rajono apylinkės prokurorė Aniceta Kancienė sako, kad tyrimas gali būti užbaigtas arba jį nutraukiant, arba pateikiant kaltinimus rekonstrukcijos rangovui - UAB „Megrame". Prokurorė neatmeta galimybės, kad tyrimo terminas gali būti pratęstas.

Pastebėjo trūkumų

Arimantas Šerlinskis, Žalgirių vidurinės mokyklos direktorius, tvirtina jau dabar matantis, kokių klaidų padaryta remontuojant mokyklą. Didžiausias trūkumas - tai, kad mokyklos išorės apdailai buvo naudota skarda.

- Akivaizdu, kad į mokyklos sieną kažkas trinktelėjo automobiliu, aiškiai matyti keliose vietose apspardytos sienos - ten minkštoje skardoje liko įlinkimai, - „Tauragės kurjeriui" pasakojo mokyklos direktorius.

A.Šerlinskis įsitikinęs, kad mokyklos pastato išorės apdaila nėra aukščiausios kokybės, nes dar tebedirbant darbininkams vienoje vietoje buvo išryškėjusios rūdžių dėmės. Tiesa, rūdis darbininkai nuplovė, tačiau neaišku, kada jos vėl išryškės.

Direktorius apgailestauja, kad projektas buvo pakeistas. Pirminiame jo variante buvo numatyta, kad mokykla iš išorės bus aptinkuota. Tačiau vėliau rajono Taryba davė sutikimą vietoje tinko naudoti skardą. Direktorius tvirtino nežinąs, kodėl buvo priimtas toks sprendimas, tačiau dabar ką nors keisti jau vėlu.

Rekonstrukcija susidomėjo FNTT

Teisėsaugininkai netiria projekto pakeitimo peripetijų, tyrimas vyksta dėl kitų neaiškių dalykų. Dar pernai rekonstruojama Žalgirių mokykla susidomėjo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) Tauragės skyriaus pareigūnai. Tuo metu tyrėjai rado pakankamai požymių, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo sukčiauti. Tyrimas pradėtas pagal kelis Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl pasikėsinimo sukčiauti (BK 22 str. 1 d.) ir pasikėsinimo suklastoti dokumentą ar suklastoto dokumento panaudojimo (BK 300 str., 3 d.). Pareigūnai aiškinosi, ar visos medžiagos ir priemonės atitinka nurodytąsias techniniame projekte.

Tauragės prokurorai pasitraukė

Įprasta, kad tyrimą atlieka FNTT tyrėjai, o tyrimui vadovauja apylinkės prokuratūros vienas prokurorų. Tyrimas dėl Žalgirių vidurinės mokyklos rekonstrukcijos taip pat prasidėjo įprastai. Tačiau vėliau Tauragės apylinkės prokuratūra kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą, prašydama tyrimą perduoti kitai prokuratūrai. Prašymas buvo patenkintas. Pernai gruodį Klaipėdos apygardos prokuratūra tyrimą patikėjo Šilalės tyrėjams. Povilas Gargasas, Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras, vadovavęs Tauragės pareigūnų tyrimui, sako, kad taip nutiko siekiant nešališkumo.

- Tauragės apylinkės prokuratūra tuo metu derėjosi su rajono savivaldybe dėl patalpų prokuratūrai, o tyrime figūravo ir savivaldybės atstovai. Todėl, siekdami nešališkumo, paprašėme Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovavimą tyrimui perduoti kitai prokuratūrai, - „Tauragės kurjeriui" sakė P.Gargasas.

Ketino apgauti užsakovus?

Romas Nevardauskas, Tauragės savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas, nuo pat projekto pradžios stebėjo, kaip jis vykdomas, kontroliavo, kas vyksta Žalgirių mokykloje. Jis buvo apklausiamas teisėsaugininkų. Į Šilalės rajono policijos apklausas R.Nevardauskas teigia važiavęs keletą kartų. Anot specialisto, pareigūnams kilo klausimų dėl kai kurių rangovo UAB „Megrame" veiksmų. Pasak R.Nevardausko, pareigūnai klausinėjo įvairių dalykų, tačiau kas yra negerai, taip ir nepasakė. Tik vėliau esą paaiškėjo, kad buvo ketinama panaudoti ne tas medžiagas pastogei, įdėti ne tokias langų orlaides, o mažinant langų angas vietoje projekte numatytų pilnavidurių plytų panaudoti blokelius.

R.Nevardausko teigimu, rangovai pakeitimų nederino su užsakovais. Tik pastebėjus tai, pasak R.Nevardausko, projektas buvo pakeistas ir vietoje jame numatytų medžiagų įrašytos tos, kurios buvo naudojamos realiai. Savivaldybės specialistas teigia, kad tam buvo gauti visi reikalingi suderinimai.

- Ketino ar neketino mus apgauti „Megrame", dabar ir aiškinasi pareigūnai, - sakė R.Nevardauskas.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras