Pakasynų dalyviai siaubė kavinę ir priešinosi policijai(11)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2007-11-05 22:00

Sekmadienį apie pietus kavinėje „Mergelių užeiga" susirinkę mirusiojo pagerbti jo artimieji vakare jau linksminosi ir dainavo. Pabandžius juos nuraminti ir išprašyti lauk, kavinėje prasidėjo tikras karas. Visos tą vakarą dirbusios Tauragės policijos pajėgos skubėjo raminti įsisiautėjusių girtų chuliganų, o vėliau buvo iškviesti ir namuose besiilsėję policininkai.

Kavinė - lyg po karo

Kavinė „Mergelių užeiga" atrodė lyg per ją būtų praūžęs uraganas. Koridoriuje mėtėsi sulaužyti stalai, butelių ir taurių šukės, grindys aptaškytos krauju. Salėje, kur po laidotuvių vyko gedulingi pietūs, vaizdas dar kraupesnis. Ant žemės voliojosi sudaužytas televizorius, po kojomis traškėjo stiklo šukės, telkšojo kraujas ir alkoholinių gėrimų likučiai, išsivartę sulaužytas stalas ir kėdės. Antrojo aukšto koridoriuje - durų nuolaužos. Išsigandę viešbučio gyventojai tyliai glaudėsi savo kambariuose.

„Pasveikino" ukrainietį

Ukrainiečiui Sergejui nepasisekė. Į Lietuvą mašinos pirkti atvažiavęs dvidešimt devynerių metų vyriškis buvo užpultas „Mergelių užeigos" viešbučio kambaryje. Pastate siautėję chuliganai jam trenkė kumščiu į veidą.

- Nesupratau, nei už ką, nei kodėl mane užpuolė. Įsiveržė į kambarį, aprėkė, kad mes policiją iškvietėm, ir smogė, - žurnalistams pasakojo nukentėjęs vyras.

Ukrainietis tvirtino su keliais draugais tą vakarą šventęs automobilininkų dieną, o vietoje pasveikinimo sulaukęs chuliganų išpuolio.

Grasino kavinės darbuotojams

Vidutė Lidžienė, kavinės savininkė, per muštynes pasislėpė po stalu. Siautėję chuliganai daužė gėrimų butelius, taures, ant žemės numetė televizorių. Buvo sulaužyti du stalai ir kelios kėdės.

Kavinėje „Mergelių užeiga" gedulingi pietūs sekmadienį buvo užsakyti septyniasdešimčiai dalyvių. Jie susirinko apie 14 valandą, o neramumai kilo apie 19.30 val.

Pasak kavinės savininkės, įsilinksminę pakasynų dalyviai pradėjo kavinėje rūkyti. Perspėjus, kad to daryti negalima, vakarieniavusieji pradėjo svaidyti į už baro buvusias barmenes butelius ir ąsočius. Vėliau muštynės kilo tarp pačių pakasynų dalyvių. Kavinės darbuotojams teko slėptis po stalais, nes įsisiautėję svečiai puolė kavinės personalą.

Kai paaiškėjo, kad apie muštynes pranešta policijai, keli jaunuoliai įsiveržė į virtuvę, grasino ten dirbusioms virėjoms. Pasak kavinės savininkės, vieną virėją chuliganai pradėjo smaugti. Nuo užpuolikų teko slėptis ir barmenėms, kurios išgirdo grasinimų nužudyti.

Pareigūnai kvietėsi pastiprinimą

Tauragės policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas sakė, kad pirmą kartą į kavinę nuvažiavo apie dešimt pareigūnų, tačiau šių pajėgų nepakako. Vėliau buvo iškviesti namuose buvę policininkai. Vienu metu į kavinės kiemą suvažiavo penki policijos tarnybiniai automobiliai.

Į Policijos komisariatą buvo nugabenti devyni pakasynose dalyvavę žmonės, šeši jų buvo sulaikyti. Visiems nustatytas girtumas - nuo kelių promilių iki vidutinio. Triukšmas netilo ir policijoje - sulaikytieji susimušė komisariate. Pareigūnams tai primins krauju išteptos komisariato sienos.

Nepatvirtintais duomenimis, grasinimų sulaukė ir ligoninėje sekmadienio vakarą dirbę medikai. Nuvežus į ligoninę vienas sulaikytųjų grasino medikams susidorojimu.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. R.Rudminas pirmadienio rytą „Tauragės kurjeriui" sakė, kad svarstoma galimybė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pasipriešinimo pareigūnams. Incidentą malšinę pareigūnai nuo chuliganų nenukentėjo.

Nusiaubtos kavinės savininkė dar tebeskaičiuoja sekmadienio vakarą padarytus nuostolius.

Apsauga buvo bejėgė

Kavinės „Mergelių užeiga" apsauga rūpinasi privati saugos tarnyba „Tausauga", tačiau šios bendrovės apsaugininkai tą vakarą buvo bejėgiai kontroliuoti situaciją kavinėje. Įmonės vadovai apie incidentą dabar jau nenori net kalbėti. Telefonu atsiliepęs įmonės vadovu prisistatęs vyras „Tauragės kurjerio" žurnalistui teigė neprivaląs niekam aiškintis, be to, šiuo metu dėl muštynių vyksta tyrimas.

Sekmadienio vakare, vykstant muštynėms kavinėje, „Tausaugos" apsaugos automobilis buvo sustojęs Stoties gatvėje, ties geležinkelio pervaža, už kelių šimtų metrų nuo muštynių vietos. Siautėjusius chuliganus tuo metu tramdė policininkai. Kavinės savininkė šiai bendrovei per mėnesį moka 600 litų už kavinės apsaugą.

Pasak V.Lidžienės, „Tausaugos" apsaugininkai pasirodė konfliktui prasidėjus. Svečiams pagrasinus, kad apsaugininkus papjaus, „Tausaugos" darbuotojai pasišalino.

- „Tausauga" mus paliko likimo valiai, - „Tauragės kurjeriui" sakė V.Lidžienė.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras