Kontrabandininką išdavė nepilnamečiai žvalgai(8)

2007-11-24 09:33

Ketvirtadienio naktį Jurbarko rajone Viešvilės užkardos pasieniečiai sulaikė tauragiškį kontrabandininką ir keturis nepilnamečius žvalgus. Trylikos-penkiolikos metų paaugliai net nebandė slėpti, kad miške prie Nemuno pasislėpę stebėjo pasieniečių judėjimą, o už tai jiems buvo pasiūlyta sumokėti.

Apie galimą kontrabandos gabenimo atvejį pasieniečiai suprato prie sienos sulaikę keletą nepilnamečių. Trečiadienio vakarą pareigūnai krūmuose besislapstantį užklupo keturiolikmetį tauragiškį be asmens dokumentų. Jis neslėpė esąs pasamdytas nepažįstamo žmogaus stebėti pasieniečių judėjimo.

Apie 22 valandą pasieniečiai sulaikė šešiolikmetį žvalgą iš Jurbarko rajono, o po valandos netoli Nemuno Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams įkliuvo ir Tauragės rajone gyvenantis trylikametis. Nepilnamečiai buvo nuvežti į užkardą. Naktį vaikų pasiimti atvyko iškviestos jų motinos. Pareigūnų duomenimis, viena jų dėl vaiko nepriežiūros jau bausta administracine tvarka.

Tuoj po vidurnakčio VSAT Viešvilės užkardos pasieniečių ekipažas pastebėjo nuo Nemuno lauko keliuku važiuojantį „Audi 100 Avant". Stabdomas jis nestojo, o po gaudynių pasieniečiai sulaikė jo vairuotoją, keturiasdešimt vienerių metų tauragiškį. Sulaikytoje mašinoje rasta 20 dėžių cigarečių „Jin Ling".

Apie 1 valandą VSAT pareigūnų tarnybinis šuo krūmuose aptiko besislapstantį dar vieną žvalgą - penkiolikmetį tauragiškį. Jis taip pat buvo nugabentas į užkardą. Tauragės policijos pareigūnai nuvyko į jo namus ir informavo tėvus apie sulaikytą jų sūnų, tačiau šie į užkardą pasiimti vaiko nevyko.

Pasak Tauragės savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnybos vyriausiosios specialistės Bronislavos Žilienės, šios tarnybos automobiliu vaikas buvo pargabentas į namus vakar rytą. Motina sūnaus teigė negalėjusi pasiimti naktį, nes neturėjusi kuo nuvažiuoti į Viešvilės pasienio užkardą. Ji pareigūnams neslėpė žinojusi, kad sūnus važiuoja padėti kontrabandininkams. Pasak specialistės, motina pripažino, kad jos sūnus tai darė jau ne pirmą kartą. Specialistės teigimu, tarnybos transportu motina pas pasieniečius atsiimti sūnaus vežta pirmą kartą.

Yra pasitaikę atvejų, kai tarnybos darbuotojos važiuodavo parvežti nepilnamečių vaikų globos namų auklėtinių.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras