Titanų turo vilkstinė aplankė ir Tauragę (4)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-08-24 18:41

Vilkstinė link Pilies aikštės judėjo skambant didžiajam taikos varpui. Raimondos Alysienės nuotrauka

Šiandien apie 17.30 val. Tauragę pasiekė projekto „Titanen on tour 2018“ vilkstinė, kurią tauragiškiai pasitiko plojimais. Arklių traukiamos aštuonios karietos jau nuo liepos 18-osios iš Berlyno rieda senuoju Hanzos keliu, pakeliui užsukdamos į kiekvieną miestą ar miestelį. 2330 km turinti įveikti vilkstinė porai valandų sustojo Pilies aikštėje.

Projektas „Titanen on tour 2018“ startavo liepos 18 dieną. Iš Berlyno 20 arklių traukiamos aštuonios karietos, lydimos kitų pakeleivių, senuoju Hanzos keliu vyksta per Lenkiją, Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį, Lietuvą.

Turu siekiama nešti gerąją taikos žinią – Europa turtinga, laisva ir vieninga. Bendravimas padeda kovoti prieš nežinomybę, nesusipratimus ir neapykantą.

Plojimais ir sveikinimo šūksniais, pamojavimais sutikti žygeiviai sustojo Pilies aikštėje, į kurią vilkstinė įsuko skambant didžiajam į galutinį kelionės tašką – Didįjį Novgorodą vežamam varpui.

Svečiai Tauragėje sutikti su duona ir druska, o po sveikinimo kalbų žygeiviai pavaišinti ir kugeliu.

– Su anūke priskynėme gardžių aviečių indelį. Anūkė išsirinko jai labiausiai patikusių arklių porą ir jų vadeliotojai įteikėme. Kad pasistiprintų, – apie savo dovaną svečiams plačiai besišypsodama sakė viena tauragiškė.

Dovanų svečiams įteikė ir rajono meras Sigitas Mičiulis, palinkėjęs svečiams stiprybės tolimesnėje kelionėje, nešant gerąją žinią, kad Europa turi būti vieninga ir siekianti taikos.

– Ačiū už širdingą pasveikinimą. Prisiminimui jums padovanosime mažesnį varpą. Linkiu taikos jūsų miestui, jūsų apskričiai, – kalbėjo svečių atstovas, rajono merui įteikęs varpą.

Tauragiškiai, kol arkliai ilsėjosi ir buvo girdomi, apžiūrinėjo karietas, fotografavosi ir šalia žirgų, ir karietose.

Iš Tauragės vilkstinė per Šiaulius ir mažesnius Lietuvos miestelius vyks į Rygą, Narvą, kol galiausiai pasieks Sankt Peterburgą ir Didįjį Novgorodą. Visas kelionės, truksiančios iki spalio, maršrutas – 2333 km. Į Didžiojo Novgorodo vienuolyną keliautojai gabena taikos varpą.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras