Tikroji žiema į Tauragę užsukti nebedrįs(2)  

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-02-07 16:25

Renaldo Malycho nuotrauka

Nors tikrosios Užgavėnės bus antradienį, žiemą iš miesto linksmai nusiteikę tauragiškiai vijo šiandien, vasario 7-ąją. Saulėtą popietę netrūko nei linksmybių, nei triukšmo, nei persirengėlių, nei gardžių blynų.  

Užgavėnių persirengėliai trankia muzika, dainomis ir linksmybėmis gąsdino žiemą, kad ši, nors jau labiau panaši į pavasarį, greičiau paliktų mūsų kraštą. Žiemužė šiemet mūsų labai ir „nekankino“, bet pavasario laukimas po trankių šėlionių bus smagesnis. O ir šaltuko sukaustyta žemelė iš miego greičiau pabus.

Pilies aikštėje savo išmonę demonstravo miesto bendruomenės, pristačiusios įspūdingų dydžių kaukes.

Kaip ir dera per Užgavėnes, vaišintasi blynais. Nepasigailėta ir nelabosios žiemos dvasios – Morės.

Iš Užgavėnių oro protėviai spėjo, koks bus pavasaris, vasara, kokio gali susilaukti derliaus. Jei Užgavėnių diena saulėta, pavasarį reikia anksti sėti. Jei per Užgavėnes drėgna, tą metą gerai augs javai ir bet kur pasėti. Jei Užgavėnių saulė anksti pasirodo, tai derės anksti pasėti linai, jei vėliau – tai vėlyvi derės, o jei saulės nebus, tai linų nesėk – vis tiek nederės. Gerų linų galėjai tikėtis, jei išgriuvęs iš rogių pasivoliosi sniege. Jei Užgavėnių dieną ant stogo yra sniego, tai Velykos bus su sniegu. 

 

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras