Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurią partiją balsuosite artėjančiuose savivaldos rinkimuose?

 Rezultatai

Tautos šventė: šaulių priesaika ir trispalviai balionai danguje (2) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-03-11 19:48

Himną susirinkusieji giedojo susikabinę rankomis. Autorės nuotrauka

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną tauragiškiai minėjo kukliai, bet prasmingai.

Susirinkusieji Tauragės kultūros rūmuose stebėjo Kultūros centro liaudies teatro spektaklį „Tėvynės godos“ pagal žymaus Lietuvių dainiaus Maironio kūrybą. Spektaklį savo dainomis paįvairino Kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ choristai.

Sveikindamas tauragiškius ir dėkodamas spektaklio kūrėjams bei artistams Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis apibendrini:

– Kas ką norėjo, tą išgirdo.

Kultūros rūmų fojė norintieji galėjo sudalyvauti valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtame projekte „Iš Tauragės – Lietuvai“ – tereikėjo parašyti savo mintį Lietuvai, padaryti asmenukę prie svarbiausių valstybės dokumentų ir simbolių sienos ir įkelti į „Facebook“ puslapį „Iš Tauragės – Lietuvai“. Šios akcijos tikslas – siekti rekordinio asmenukių ir minčių Lietuvai skaičiaus. 2018 m. vasario 16-ąją visuomenei bus pristatyta knyga „Iš Tauragės – Lietuvai“. Žinutę savo šaliai parašyti tauragiškiai kviečiami iki valstybės atkūrimo šimtmečio.

Po spektaklio prie Kultūros rūmų šventė tęsėsi akcija „Tegul žydi vienybė“. Šią visai tautai prasmingą dieną labiausiai jaudinosi nemažas būrys priesaikas davusių ir šauliais tapusių tauragiškių. Jie pasižadėjo būti ištikimi Lietuvos valstybei, ginti ir saugoti jos nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, laikytis Konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai vykdyti šaulio pareigas. Šaulių organizacijos gretas papildė šeši suaugusieji ir 22 jaunieji šauliai nuo 11 iki 18 metų.

Tarp prisiekusiųjų buvo ir mūsų krašto bei Lietuvos vardą pasaulyje garsinantys sportininkai svarsčių kilnotojai broliai Julius ir Justas Optai.

Sveikinimo žodį taręs rajono meras Sigitas Mičiulis susirinkusiesiems linkėjo:

– Būkite tvirti, kad užtektų jėgų baigti pradėtus darbus.

Po šaulių priesaikos, „Tautiškos giesmės“ giedojimo ir trispalvių balionų paleidimo kalbinta šaulė Indra neslėpė jaudulio:

– Buvau euforijoje. Ir Kovo 11-oji kelia pasididžiavimo jausmą. Apima neapsakomai geros emocijos, kai visi sustoję gieda tautos himną. Smagu, kad į tokias šventes ateina ir jaunimas, kad dar ne visi išvažiavo laimės ieškoti svetur.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras