Tauragės bičiuliai vokiečiai viešnagę baigė lankydami socialines įstaigas(5)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-06-12 05:39

Ligoninės svečius iš Vokietijos maloniai nustebino vokiškai juos pakalbinusi pacientė 83-ejų metų Ona Paldavičienė. Autorės nuotrauka

Paskutinėmis praėjusios savaitės dienomis Tauragę paliko nuo birželio 1 dienos viešėjusi gausi Tauragės bičiulių iš Vokietijos delegacija. Priešpaskutinę vizito dieną lydimi Vokietijos (Rydštato) bičiulių draugijos Tauragėje pirmininko Viliaus Petrausko jie skyrė socialinių įstaigų lankymui. Atsisveikinimo renginys svečiams surengtas Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, kur vokiečiai turėjo galimybę išsikepti lietuviškos duonos, mokėsi vėlimo meno.

Trečiadienį kelios dešimtys miesto svečių-bičiulių rinkosi prie Tauragės kultūros rūmų, iš kur visi drauge nuskubėjo į Tauragės ligoninę. Ligoninės Priėmimo skyriuje juos pasitiko direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis ir direktoriaus pavaduotoja slaugai Laima Laugalienė.

Jie svečiams aprodė brangiausią ir naujausią ligoninės skyrius – Fizinės medicinos ir reabilitacijos bei atnaujintą Vidaus ligų skyrių. Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius ligoninės pastato rūsyje įrengtas prieš trejus metus, jis kainavo apie 500 tūkstančių eurų. Svečiai apžiūrėjo druskų kambarį, vandens ir kitų procedūrų patalpas.

D.Masiulionis atkreipė dėmesį, kad dauguma svečių jam jau ne kartą matyti. Tauragės bičiuliams iš Vokietijos jis dėkojo už paramą ligoninei – lovas, vaistus, medikamentus. Kol svečiai apžiūrinėjo patalpas, Vokietijos bičiulių draugijos Tauragėje pirmininkas gydytojas Vilius Petrauskas žurnalistei pasakojo apie vokiečių pagalbą Tauragei. Neseniai Tauragės ir Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei jie dovanojo 200 maišų medicininių skalbinių – patalynės, ligonių aprangos, vežimėlių, stalų, kušečių. Naudotų, bet tikrai gerų.  

Ligoninės svečius iš Vokietijos maloniai nustebino vokiškai juos pakalbinusi pacientė 83-ejų metų Ona Paldavičienė.

Vokiečiai tądien viešėjo ir Tauragės vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“, vaikų globos namuose „Šaltinėlis“, Lauksargių senelių globos namuose, „Pušelėje“ susitiko su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Tauragės vaiko dienos centro vadove. Visoms šioms socialinėms įstaigoms svečiai išdalijo 2800 eurų.

Vizito metu svečiai Tauruose apžiūrėjo draugijos labdaros sandėlį, kur sandėliuojama iš jų gauta labdara. 

2018-aisiais sukaks 25-eri metai, kai Tauragė bendradarbiauja su bičiuliais iš Vokietijos. Tauragės bičiulių draugijai Vokietijoje vadovauja Klaus Minter.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras