Tauragėje viešinti delegacija iš Ternopilio: „Lietuviai su ukrainiečiais – artimos tautos“(5)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-08-11 08:25

Stepanas Barna dėkojo už šiltą priėmimą, teigė, kad tauragiškiai Ternopilyje visuomet laukiami. Autorės nuotrauka

Tauragėje nuo vakar lankosi dešimties asmenų delegacija iš Ternopilio (Ukraina). Ketvirtadienį rajono savivaldybės administracijoje surengtas oficialus svečių priėmimas, susitikime su ukrainiečiais dalyvavo ir Jurbarko, Šilalės bei Pagėgių savivaldybių administracijų atstovai.

Susitikimo pradžioje ukrainiečiai pajuokavo rusiškai kalbantys prastai, lietuviai svečius paguodė, kad ir jie ne ką geriau, tad abiejų tautų atstovai juokais nutarė, kad tai pagrindinis juos jungiantis bruožas. Stepanas Barna, Ternopilio srities valstybinės administracijos vadovas, padėkojo už miestus jungiančius humanitarinius ryšius. Tauragėje ne kartą lankėsi susirėmimų su Rusija metu žuvusių karių vaikai, jiems Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione buvo rengiamos stovyklos.

– Taip pat norime, kad su mumis pasidalintumėte patirtimi energijos iš atsinaujinančių šaltinių išgavimo klausimais. Tarp mūsų yra ir verslo atstovų. Jų apsilankymo intencija nėra tiesiog užmegzti ryšius, tai ir galimybė ateityje realizuoti Lietuvoje savo produkciją, tikimės, kad pavyktų surengti bendrus projektus. Ir, be abejo, norime ir toliau plėtoti šią jau dešimtmetį besitęsiančią draugystę, – kalbėjo S.Barna.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Viktoras Kovšovas pridūrė, kad ukrainiečiai ir lietuviai – artimos tautos, kadaise besidalinusios ta pačia teritorija, tad ir draugystė nuoširdi bei prasminga. Užsienio svečiai politiko žodžiams pritarė, teigė, kad Lietuva Ukrainai viena artimiausių kaimynių.

Apie pusę susitikime dalyvavusių politikų jau yra lankęsi Ukrainoje, dėkojo svečiams už šiltą priėmimą. Šilalės meras Jonas Gudauskas pažadėjo Ternopilio vaikams taip pat suteikti galimybę paviešėti.

Susitikimą inicijavo ukrainiečiai. Kaip sakė jį organizavęs Vidas Bičkus, Regioninės plėtros departamento Tauragės apskrities skyriaus vadovas, Ternopilio srities valstybinės administracijos atstovai užsiminė apie norą apsilankyti Tauragėje. Ukrainiečiai dėkojo Simui Einikiui, Regioninės plėtros departamento Tauragės apskrities skyriaus vyriausiajam specialistui, už pagalbą atvykstant į Lietuvą.

Iš Tauragės delegacija kartu su Jurbarko savivaldybės administracijos atstovais išvyko į šį miestą prie Nemuno.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras