Streikuojančias mokyklas aplankė mero komanda (33)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-02-24 13:15

Rajono meras su komanda šiandien aplankė ir Martyno Mažvydo progimnaziją. Autorės nuotrauka

Šiandien, trečią dieną vykstant šalies pedagogų streikui, į kurį įsijungė ir keturios Tauragės rajono ugdymo įstaigos, meras Sigitas Mičiulis aplankė Žalgirių gimnaziją ir Martyno Mažvydo progimnaziją. Kitos streikuojančios mokyklos, pasak mero komandos narių, valdžios atstovų į susitikimus nekvietė.

Meras Sigitas Mičiulis, vicemerė Aušrinė Norkienė, savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė, Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas ir mero patarėjas Kęstutis Gabšys nuvyko į dvi miesto mokyklas. Streikuojantys Žalgirių gimnazijos ir M.Mažvydo progimnazijos pedagogai pageidavo, kad juos aplankytų rajono valdžios atstovai ir drauge padiskutuotų apie ugdymo įstaigų problemas bei atsakytų į mokytojams rūpimus klausimus.

– Turim suvokti, kad esam socialiai atsakingi. Kokie užaugs vaikai, tokia bus ir Lietuva. Suprantu mokytojų reikalavimus, bet vaikų ugdymo kokybė negali nukentėti, – prieš pradėdamas atsakinėti į pedagogų klausimus sakė rajono meras S.Mičiulis.

M.Mažvydo progimnazijos pedagogai kėlė klausimus dėl, jų manymu, neteisingai savivaldybės perskirstomų 7 procentų mokinio krepšelio lėšų, kurių skirstyme, kaip paminėjo mokykloje apsilankę svečiai, gali dalyvauti ir mokyklos bendruomenė. Pedagogai klausė, kada bus sutvarkytas mokyklų tinklas, kas bus daroma su kaimų mokyklomis, kurios, pasak susitikimo su rajono valdžios atstovais metu pasisakiusios pedagogės, „suėda“ didelę dalį pinigų. Savivaldybės taryba mokyklų tinklo optimizavimo planą patvirtino šį mėnesį. Jame drastiškų sprendimų uždaryti mokyklas nėra.

– Pradinės mokyklos kaime turi likti, – nuomonę dėl kaimo mokyklų išsakė vicemerė A.Norkienė.

M.Mažvydo progimnazijos pedagogų bendruomenė sakė jaučianti diskriminaciją dėl skirtingų tokį patį krūvį, vienodą stažą ir kvalifikaciją turinčių pedagogų atlyginimų. Kaip paaiškino savivaldybės atstovai, mokytojų atlyginimai priklauso nuo mokinio krepšelio: mažiau vaikų – mažiau ir pinigų.

Daugiausia diskusijų sukėlė progimnazijos bendruomenės iškeltas klausimas dėl, mokytojų nuomone, nelogiško rajone galiojančio rajono savivaldybės tarybos patvirtinto mokyklų teritorijų suskirstymo.

– Mūsų mokyklos teritorijoje – bankai, bažnyčios, Moksleivių kūrybos centras, muzikos mokykla. Mes net neturime nė vienos priskirtos kaimo mokyklos. Jei savivaldybėje sako, kad neturime geltonojo autobusiuko vaikams iš kaimų vežioti, tai kaip jo galime prašyti, jei mes ir neturime iš kur tuos vaikus vežti. Ar ne arčiau nuo mūsų iki autobusų stoties? Bet, pavyzdžiui, Juodpetrių vaikai priskirti „Šaltinio“ progimnazijai. Mums tarsi surištos rankos, jei norime priimti daugiau vaikų. Kiek bekalbėtume apie tai, jaučiamės negirdimi, – sakė progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Aušra Bambalienė.

Meras sutiko, kad išsakytos pastabos teisingos.

Apie daugelį problemų, kurių ugdymo įstaigose netrūksta, reikia kalbėti, kaip minėjo mokykloje apsilankę svečiai, su mokyklos direktoriumi, rajono valdžia ir bendrai ieškoti sprendimų.

Bet dėl vieno dalyko mažvydiečiai gali būti ramūs. Mokytojams prakalbus apie apgailėtiną progimnazijos aikštyną ir valdžios paklausus, ar jis bus kada nors sutvarkytas, „ar ir toliau vyks cirkas“, sulaukta pažado, kad prieš kurį laiką dėl avarinės būklės nupjautus krepšinio stovus meras pastatys.

Žalgirių gimnazijoje kalbėta apie daugelį švietimo sistemos ir gimnazijos problemų. Vieni reikšmingesnių aptartų klausimų buvo streikuojančių mokytojų atlyginimo mokėjimas už streiko dienas ir mokinių, ypač abiturientų, ugdymo procesas. Gimnazijos pedagogai sakė, kad baigiamųjų klasių mokiniai mokymo programą pasivys.

Apie streiko pabaigą šiandien prie derybų stalo sėdusios profsąjungos ir Vyriausybė kol kas nepraneša.

Skaityti komentarus (33) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras