Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurią partiją balsuosite artėjančiuose savivaldos rinkimuose?

 Rezultatai

Remontuotos skulptūros griūva (8)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-03-08 10:01

Skulptūra šalia Vasaros estrados ant šono galėjo kryptelėti dėl per silpno pamato. Autorės nuotrauka

Jūros pakrantėmis netoliese Vasaros estrados pasivaikščioti išsiruošę tauragiškiai pastebėjo pasvirusią vieną garsiojo ąžuolinių skulptūrų ansamblio skulptūrą. Vasaros estrada už Europos Sąjungos lėšas buvo atnaujinta visai neseniai. Naujam gyvenimui tuomet prikeltos ir 1976-aisiais tauragiškių tautodailininkų sukurtos skulptūros. Deja, vieną jų gal metų našta, o gal nekokybiškai atlikti darbai privertė pakrypti link Jūros.   

Telefonu kalbintas ką tik Tauragės miesto seniūno pavaduotojo pareigas pradėjęs eiti Žilvinas Majus „Tauragės kurjeriui“ teigė apie pakrypusią skulptūrą šalia Vasaros estrados žinąs.

– Trečiadienį buvome su savivaldybės atstovais apžiūrėti, jiems ir perduotas tvarkymo rūpestis. Daugiau galėtų pasakyti savivaldybėje, – sakė miesto seniūno pavaduotojas, patikinęs, kad prieš gerą savaitę, vasario 29-ąją, skulptūra dar stovėjo savo vietoje.

Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis, pasiteiravus apie ketinamus atlikti darbus, atsakė:

– Vasaros estrada ir ją supančios skulptūros buvo sutvarkytos vykdant projektą „Jūros upės pakrančių ir šlaitų kompleksinis sutvarkymas“. Projektas buvo baigtas 2013 metais. Tikslios skulptūros griuvimo priežastys nėra žinomos. Darbų garantinis laikas nėra pasibaigęs, todėl visus tvarkymo darbus savo lėšomis atliks darbų rangovas.

Vakar telefonu kalbintas Tauragės kultūros paveldo tarnybos vadovas Edmundas Mažrimas mano, kad vieta, kurioje stovi pasvirusi skulptūra, drėgnesnė, išeinantis pašalas, matyt, kilstelėjo skulptūrą, stovinčią ant per silpno pamato.

Šią skulptūrą kartu su kitais tautodailininkais drožė ir menininkas, buvęs Tauragės kultūros namų direktorius Aleksandras Fadinas. Pasak paveldosaugininko, skulptūra mėginta įprasminti, kuo užsiėmė to meto tauragiškiai. Tarp dvylikos skulptūrėlių randame ir dainininkę, ir šokėją, ir elektriką.

Šis 1976 m. atidarytas ansamblis buvo trečias toks stambus tautodailės meistrų kūrinys Lietuvoje. Tai neatsiejama Jūros pakrantės ir Vasaros estrados dalis, nors dabar, kaip informavo E.Mažrimas, ansamblis ir išbrauktas iš Lietuvos kultūros paveldo registro. Tarybiniais metais ansamblis buvo vietinės reikšmės dailės paminklas.

– Jei Ablingos kaime (Klaipėdos r. – red.) pirmąjį skulptūrų ansamblį kūrė visos šalies menininkai, tai Tauragėje stovinčios skulptūros yra vien tauragiškių menininkų darbai. Tai rodo mūsų krašto menininkų produktyvumą ir kūrybingumą, – „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Mažrimas.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras