Prisikviesti savanorių Tauragės ugniagesiams vis dar nepavyksta(3)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2016-03-10 07:44

Sungailiškių ugniagesių komandos nariai Steponas Kližentis (kairėje) ir Gintaras Petrošius tvirtina, kad vietos gyventojai į savanorių gretas stoti nepageidauja. Už jų – dar 1982 metų laidos rusiškas ZIL-as. Autoriaus nuotrauka

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) būstinėje susirinkę šios institucijos atsakingi pareigūnai bei Jurbarko, Šilalės ir Tauragės savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovai aptarė savanorių ugniagesių veiklos įgyvendinimo eigą, su šiuo procesu susijusias problemas, apžvelgė 2015 metų Tauragės APGV veiklą. Pasitarimo metu nuspręsta – dėl didelių savanorių ugniagesių draudimo kaštų priimti tik tuos asmenis, kurie realiai vykdys ugniagesių savanorių funkcijas.

Savanorių ugniagesių integravimo į šalies savivaldybių priešgaisrinių tarnybų komandas procedūra niekaip neįsibėgėja. Tauragės apskrityje šis procesas taip pat stringa. Tačiau būdų, kaip paspartinti procesą, ieškoma. Apie tai ir kalbėta pasitarime, surengtame Tauragės APGV būstinėje. Apžvelgus 2015-aisiais Tauragės APGV pareigūnų nuveiktus darbus, pereita prie svarbiausios pasitarimo temos – svarstyta Tauragės apskrities savanorių ugniagesių veiklos įgyvendinimo eiga ir su šiuo procesu kylančios problemos.

Apskrities savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovams pristačius padėtį paaiškėjo, kad sklandžiausiai šis procesas vyksta Jurbarke. Šio rajono priešgaisrinės tarnybos vadovas Stasys Pocius informavo, kad prašymus tapti ugniagesiais savanoriais šioje savivaldybėje yra pateikęs 41 asmuo. Dauguma jų dirba savivaldybės priešgaisrinėse komandose ir Jurbarko valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Jurbarko rajonas išsiskiria tuo, kad Viešvilės miestelyje bus bandoma įsteigti vien tik iš savanorių ugniagesių suburtą komandą. Kaip jau po posėdžio „Tauragės kurjeriui“ sakė S.Pocius, jau numatyta vieta, kur su savo technika galėtų įsikurti naujoji ugniagesių komanda.

– Laimei, norinčių tapti ugniagesiais savanoriais šiame miestelyje yra. Tačiau tai nelengvas procesas. Gaisrų gesinimo automobilį tokiai komandai rasime. Kita vertus, norint suburti komandą vien tik iš savanorių, kyla lėšų klausimas. Savanorius reikia apmokyti, kainuoja ir jų gyvybės bei sveikatos draudimas. O štai visa savanoriui ugniagesiui reikiama amunicija – ugniai atspari uniforma, batai, šalmas – kainuotų per 1000 eurų. Tad vis dar ieškoma būdų, kaip į savivaldybių ugniagesių komandas integruoti šioje srityje jau dirbančius pareigūnus. Tokių pareigūnų yra. Deja, jie gyvena Jurbarke ir važinėti į Viešvilę jiems būtų toli. Tačiau optimizmo neprarandame, tikimės, kad dar šiemet Viešvilės miestelį ir aplinkinius kaimus bei sodybas nuo gaisrų jau saugos vietinė ugniagesių komanda, – sakė S.Pocius.

Grįžkime į pasitarimą. Jo dalyviams išklausius visus pranešimus – tarp jų ir Šilalės savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko Evaldo Lazdausko bei jo kolegos iš Tauragės rajono Gintaro Ramanausko pasisakymus, nutarta kuo skubiau ugniagesių komandose, kur neužpildyti ugniagesių etatai, pradėti ugniagesių savanorių veiklą, dėl didelių ugniagesių savanorių draudimo kaštų priimti tik tuos asmenis, kurie realiai vykdys ugniagesių savanorių funkcijas.

Šiandien Jurbarko ir Šilalės savivaldybių ugniagesių komandose yra po keturis laisvus etatus, į kuriuos galėtų būti priimti ugniagesiai savanoriai. O štai Tauragės rajone – vos viena laisva vieta – Sungailiškių ugniagesių komandoje. Tačiau šiame kaime, pasak Tauragės ugniagesių vado G.Ramanausko, niekas nepageidauja stoti į savanorių ugniagesių gretas.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Mindaugas Mikutavičius neabejoja, kad tokie pasitarimai naudingi. Juose atvirai pasikalbama apie problemas ir jų sprendimo būdus.

– Manau, kad prošvaisčių savanorių ugniagesių integravimosi procese vis daugiau. Šilalės ir Jurbarko rajonų ugniagesių komandose pirmieji savanoriai turėtų pradėti dirbti jau šį mėnesį. Pradėjus savanoriams dirbti, matysime, kas dar taisytina, ką privalėsime tobulinti. Tenka tik apgailestauti, kad savanorystės ugniagesybos srityje idėja Tauragės rajone sklinda lėtai, – kalbėjo M.Mikutavičius.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras