Prie streikuojančių šalies pedagogų prisijungė ir tauragiškiai(27)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-02-22 11:15

Dalis Tauragės pedagogų reiškia nepasitenkinimą padėtimi švietimo sistemoje. Autorės nuotrauka 

Pedagogai pradėdami neterminuotą streiką jau porą metų bando išsireikalauti kelių dalykų: prašo atstatyti ikikrizinį mokinio krepšelį, kad būtų pakelti mokytojų atlyginimai, reikalaujama sumažinti mokinių skaičių klasėse ir kitų. Švietimo sistemą kamuoja problemos, reikalaujančios ne tik rajono, bet ir šalies valdžios sprendimų. Panašu, kad kantrūs ir tylūs pedagogai pratrūko. Apie pirmadienį prasidėjusio streiko pabaigą kol kas nekalbama – viskas priklausys nuo šalies pedagogų profsąjungų ir šalies valdžios atstovų derybų. Prie streiko prisijungę Tauragės pedagogai sako esą nepatenkinti dabartine situacija. 

Šiandien pedagogai streikuoja „Šaltinio“, Martyno Mažvydo progimnazijose, Žalgirių ir Skaudvilės gimnazijose.

Kaip ilgai truks streikas, kol kas neaišku. Tai priklausys nuo susitarimų tarp derybas vedančių Lietuvos pedagogų profsąjungų ir Švietimo ir mokslo ministerijos sudarytos darbo grupės.

Mūsų rajone prie streiko prisijungusiose mokyklose daliai mokinių pamokos vyksta, kitur organizuota kita ugdomoji veikla, „Šaltinio“ progimnazijoje mokinių nėra.

Neatmetama galimybė, kad prie streikuojančiųjų prisijungs daugiau rajono mokytojų.

Švietimo ir mokslo ministerija praneša, kad, iš savivaldybių gautais duomenimis, vasario 22 dieną pedagogai streikuoja 43 savivaldybėse, 233 švietimo įstaigose: 201-oje bendrojo ugdymo mokykloje, 30-yje ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 2-ose neformaliojo ugdymo įstaigose. Iš viso streikas apima 9,81 proc. švietimo įstaigų. Streiką paskelbusiose mokyklose streikuoja ne visi pedagogai.

Trys mokyklos buvo įteikusios pranešimą apie streiką, tačiau nestreikavo.

Iš viso 60 savivaldybėse veikia daugiau kaip 2300 švietimo įstaigų. Iš jų 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, daugiau kaip 700  ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 360 neformaliojo ugdymo įstaigų.

Daugiau apie streiką skaitykite rytojaus „Tauragės kurjeryje“.

Skaityti komentarus (27) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras