Pilies kiemelis – dar patrauklesnis lankytojams (6)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-07-10 06:56

Krėslai jau pasiekė pilies kiemelį. Autorės nuotrauka

Jau netrukus į renovacijos rūpesčius įsisukęs Tauragės krašto muziejus tauragiškius pakvies į pilies kiemelio įveiklinimo projekto pristatymą – miesto simboliu tapusioje pilyje bus galima prisėsti ant kabančiųjų lauko krėslų ir pasiklausyti muzikos. 

Tauragės krašto muziejaus kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialistė Agnė Vitartaitė atskleidė, kad pilies kiemelio įveiklinimo idėja muziejininkų galvose gimė jau seniai.

– Tauragės pilis – vienas reikšmingiausių rajono architektūros paminklų, kaip lankomas objektas įtrauktas į daugelį vietinės ir nacionalinės reikšmės turistinių maršrutų. Nusprendėme išnaudoti esamas erdves ir pritaikyti jas visuomenei. Mūsų nuomone, kultūros paveldo objektas turi būti socialiai atviras ir pasiekiamas žmonėms, todėl pilies kiemelio įveiklinimo idėja buvo brandinta ilgai. Atsižvelgę į šiuos aspektus nusprendėme kiemelyje įdiegti foninį garsą, išnaudoti kiemo arkas ir įsigyti kabančiuosius krėslus, – pasakojo muziejaus atstovė.

Projekto įgyvendinimo darbai vis dar vyksta, nors krėslai į pilies kiemelį jau atvežti. Iš viso jų bus 12. 

– Duotas puikus startas tam, kad pilies kiemelis įkvėptų žmones iš naujo pažinti savo aplinką ir norėtų jame leisti laisvalaikį. Tikimės, kad ateityje pilies kiemelis pasipildys kitais moderniais sprendiniais, pavyzdžiui, šviesų instaliacija ir virs bendruomenę vienijančiu centru. Manome, kad maksimaliai išnaudojus pilies kiemo erdvę ji taps vieta, kurioje žmonės norės leisti laisvalaikį, žaisti ar mokytis, – įsitikinusi A.Vitartaitė.

Pilies kiemelio įveiklinimo projektą finansuoja Tauragės rajono savivaldybė. Tam skirta 6620 eurų.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras