Pedagogų streikas tęsiamas: streikuojančiose mokyklose pamokos nevyksta (36)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-02-23 11:46

Prie pedagogų streiko šiandien prisijungė dar daugiau rajono pedagogų. Autorės nuotrauka

Dalis rajono mokyklų ir šiandien ištuštėjusios. Vakar šalies pedagogų profsąjungoms nepavykus su Vyriausybe susitarti dėl esminio mokytojų reikalavimo didinti atlyginimus, neterminuotas mokytojų streikas tęsiamas. Kai kuriose Tauragės rajono mokyklose ugdymo procesas nevyksta, paprastai kalbant, pamokos vaikams nevedamos. Kokių tai turės pasekmių, prognozuoti kol kas niekas nesiryžta. Puse lūpų prasitariama, kad visgi mokinių ugdymui tai nieko gero neatneš.  

Kaip „Tauragės kurjerį“ telefonu informavo Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Oželytė, šiandien rajone streikuoja 31,5 proc. pedagogų (vakar buvo 29,34 proc.). Skaudvilės gimnazijoje iš 49-ių pedagogų streikuoja 34, „Šaltinio“ progimnazijoje – iš 79-ių 55, M.Mažvydo progimnazijoje – iš 54-ių 28, Žalgirių gimnazijoje – iš 70-ies 46. Padaugėjo streikuojančiųjų M.Mažvydo progimnazijoje.

Šiandien telefonu kalbinta Skaudvilės gimnazijos direktorė Ona Sungailienė patvirtino, kad pedagogų streikas šioje mokykloje tęsiamas. Šiandien, kaip ir pirmadienį, Skaudvilės gimnazijoje pamokos nevyksta. Bet į gimnaziją užsukę mokiniai, pasak direktorės, užimami.

– Papildomas atostogas esame išnaudoję ir mokiniams tiesiog pranešta, kad ugdymo procesas nutrauktas. Į konsultacijas pas nestreikuojančius mokytojus gali ateiti visi gimnazistai, ypač tai aktualu abiturientams, kiti mokiniai dirba savarankiškai, – „Tauragės kurjeriui“ telefonu šiandien kalbėjo gimnazijos direktorė.

Kad dėl pedagogų streiko mokiniai kaip nors nukentės, gimnazijos direktorė sutinka.

– Bet yra kaip yra, vertinti sunku, – sakė O.Sungailienė.

Kaip bus užpildytos ugdymo spragos, atsiradusios dėl nutrauktų pamokų, direktorė dar nežino. Pasak jos, tai tolimesnių gimnazijos administracijos ir pedagogų derybų klausimas.

Jei pirmadienį Žalgirių gimnazijoje mokinių buvo pilna, šiandien, kaip „Tauragės kurjerį“ informavo laikinai direktorės pareigas einanti Edita Skarbalienė, gimnazistai dėl jų pačių saugumo paleisti, ugdymo procesas nevyksta.

– O dėl rytojaus (trečiadienio – red.) gimnazijos administracija ir mokytojų profsąjunga kaip tik šiuo metu deramės, – antradienio rytą sakė E.Skarbalienė. – Tikėtina, kad ir rytoj pamokos nebus vedamos.

„Šaltinio“ ir M.Mažvydo progimnazijose pradinukai ir penktokėliai šiandien atostogauja, o vyresniųjų klasių mokiniai gali ateiti į konsultacijas.

Mokytojų streikas

Kaip vertinate pedagogų streiką?

Skaityti komentarus (36) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras