Naujakuriai prieš senbuvius: gatvė negali būti privati nuosavybė(11)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-05-02 16:33

Rojaus gatvės sklypų savininkai į pagrindinį kelią Tauragė–Šilalė siekia važiuoti per Obelų gatvę, kuri užtverta. Autorės nuotrauka

Įtampa tarp Papušynės kaimo Obelų ir Rojaus gatvių gyventojų neslūgsta beveik penkerius metus. Konfliktas kilo dėl įvažiavimo iš Tauragės–Šilalės kelio į Rojaus gatvę. Šios gatvės gyventojai nori važiuoti Obelų gatvele, pastarosios senbuviai nesutinka. „Gatvė negali būti privati“, – tvirtina naujojo kvartalo sklypų savininkai. 

Valstybinę žemę užsodino medeliais 

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją atvykusi Rojaus gatvės gyventoja Inga Baltrušaitienė pasakojo, kad konfliktas tarp jų gatvės sklypų savininkų ir medelyno teritorijoje esančios Obelų gatvės gyventojų nemalšta nuo 2012 metų. Rojaus gatvės gyventojai nori važiuoti Obelų gatve, pastarosios gyventojai su tuo nesutinka.

Įpykę Rojaus gatvės gyventojai pasikvietė žurnalistę ir metė paskutinį kozirį – paviešino, kad kai kurie Obelų gatvės gyventojai valstybine žeme esą savavališkai naudojasi tarsi sava, o atsakingos institucijos į tai žiūrinčios pro pirštus.

Susitikti su „Tauragės kurjerio“ žurnaliste susirinkę Rojaus gatvės gyventojai Aivaras Pažereckas, Rūta Merkelienė, Inga Baltrušaitienė, Alfonsas Pocius, Vidas Skrodenis ir Reda Rimidienė tvirtino, kad iš jų atimta teisė važiuoti Obelų gatve, kuri nėra ir negali būti privati. Naujojo kvartalo sklypų savininkai žurnalistei rodė, kad toje vietoje, kur turėtų būti įrengtas gatvės pratęsimas, užsodintos pušelės, esą anksčiau augo tujos. Anot jų, medžius užsodino Obelų gatvės gyventojai.

– Teisę naudotis keliais turi visi juridiniai ir fiziniai asmenys, – tvirtino I.Baltrušaitienė.

Rojaus gatvės gyventojai sako, kad savo lėšomis galėtų žvyru užpilti šiuo metu nepravažiuojamą ir savavališkai pušelėmis užsodintą valstybinį Rojaus gatvės ruožą.

Bijo dėl saugumo

„Tauragės kurjerio“ žurnalistė su konfliktuojančiomis pusėmis susitiko ne po vieną kartą, abi pusės pateikė šūsnis dokumentų, nuotraukų ir kaltinimų vieni kitiems vandališkais veiksmais. Vieni gyventojai rodė vartais su automatine spyna užtvertos Obelų gatvės nuotraukas, kiti pasakojo apie sugadintą vartų spyną ir iškirstas tujas.

Obelų gatvės gyventojai tvirtino, kad eismas šia gatve iš besikuriančio naujo kvartalo pablogintų eismo saugumą ir sugadintų ploną gatvės dangą. Pastarųjų teigimu, Obelų gatvė automobilių eismui iš Rojaus gatvės gali būti atidaryta tik atitinkamai ją rekonstravus, tam reikėtų nemažai lėšų, o kol kas naujo kvartalo gyventojai galintys važinėti išplatinta Šaltalankio gatve. Obelų gatvėje gyvenantis Povilas Gargasas aiškino, jog šios gatvės gyventojai spyną ant vartų buvo pakabinę dėl to, kad gyvendami medelyno teritorijoje saugojo medelius. 

– Obelų gatvei nebuvo jokio projekto, mes ją patys įrengėme tokią, kokios mums pakako ir kiek turėjome lėšų, iš dalies prisidėjus Tauragės miškų urėdijai, todėl turime pilną teisę kovoti, kad nebūtų leidžiamas viešas eismas iki tol, kol gatvė nebus įrengta pagal visus gatvei keliamus reikalavimus, – tikino P.Gargasas.

Yra aštresnių problemų...

Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška sako, kad šis klausimas jau pernai buvo „uždarytas“ ir metus buvo ramu. Jis nusistebėjo, kad vėl apie tai kalbama.

– Viską sprendžia Saugaus eismo komisija. Ji nusprendė, kad eismą reikia leisti Šaltalankių gatve. Suprantu, abi pusės turi savo interesus ir juos gina, bet viskam reikia lėšų. Mano nuomone, šiuo metu ten viskas normaliai. Šaltalankių gatvė išplatinta. Iškirsti medžiai, gatvė greideriuojama. Ja gali važiuoti sunkioji technika, priešingai nei Obelų gatve. Numatyta, kad ateityje Šaltalankių gatvė bus asfaltuota. Į eilę neįrašyta, bet ir iš kitų fondų galima tam skirti lėšų. Tik tai ne vien seniūno kompetencija, – sakė J.Samoška.

Seniūnas sako, kad jeigu abi pusės susitartų, sprendimą būtų galima rasti greičiau. Anot J.Samoškos, važiuoti nuo pagrindinio kelio Obelų gatve iki Rojaus gatvės ir atgal mašina negalima, tačiau dviračiu – taip. Seniūnas tvirtina, kad užsodinti tujomis ar pušelėmis valstybinės žemės gyventojai neturėjo teisės. Kita vertus, Obelų gatvės gyventojai niekada iš seniūnijos neprašė lėšų gatvės priežiūrai. 

Pasak J.Samoškos, seniūnijoje yra žymiai aštresnių problemų.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras