Kur švariausi rajono vandens telkiniai?(2)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2019-06-06 07:43

Draudenių ežere jau prasidėjo maudynės. Mortos Mikutytės nuotrauka

Vasara prasidėjo puikiais orais, taip ir kviečiančiais traukti į dienos šviesą maudymosi kostiumėlius ir lėkti į paplūdimius. Galima pasidžiaugti, kad jau atlikti Tauragės rajono maudyklų vandens tyrimai ir, pasak jų rezultatų, maudytis rajono telkiniuose saugu.

Kai kurie Tauragės rajono gyventojai jau seniausiai pradėjo maudynių sezoną. Vos pasibaigus darbo dienai čiumpa rankšluosčius ir lekia prie artimiausio vandens telkinio.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija Tauragės rajono savivaldybės užsakymu atliko rajone esančių vandens telkinių kokybės tyrimus. Oficialiai skelbiama, kad maudytis saugu ir vandens švara atitinka higienos normas visuose tirtuose lankomiausiuose telkiniuose: Jūros upėje, Draudenių ežere, Balskų, Skaudvilės ir Keramikos tvenkiniuose.

„Tyrimai atliekami siekiant nustatyti vandens mikrobiologinius rodiklius: žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičių ir  žarninių enterokokų skaičių. Taip pat stebimi vandens fizikiniai-cheminiai rodikliai: nuolaužos, plūduriuojančios medžiagos, dervų likučiai, stiklas, plastikas, guma ir kitos atliekos (vizualinis stebėjimas)“, – „Tauragės kurjeriui“ išdėstė savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius.

Taršos rodikliai neviršijo normų nė viename iš tirtų telkinių. Kaip paaiškėjo analizuojant tyrimų rezultatus, švariausi pasirodė besą Balskų ir Skaudvilės tvenkiniai.

Pagal reikalavimus, maudyklų kokybė turi būti ištirta ne mažiau kaip 8 kartus per maudymosi sezoną. Pirmas mėginys, kurio rezultatai kol kas džiugina, paimtas gegužės pabaigoje. Vakar imtas jau antrasis mėginys šį sezoną, o jo rezultatų tikimasi jau rytoj arba pirmadienį.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras