Kalėdinių eglučių prekyba pradedama jau poryt(2)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-12-12 06:30

Kalėdinėmis eglutėmis urėdija prekiaus nuo gruodžio 14-osios. „Tauragės kurjerio“ archyvo nuotrauka

Artėjant gražiausioms metų šventėms tautiečiai jau puošia savo namus, jau žėri parduotuvių ir įstaigų vitrinos, miesto centre įžiebta kalėdinė eglutė. Užsigeidusieji tikro miško kvapo namuose gyvų eglių jau gali įsigyti prekybos centruose ir šalia jų iš privatininkų. Tauragės miškų urėdija eglutes pardavinėti pradės gruodžio 14-ąją, tradicinėje vietoje – prie „Iki“ prekybos centro Gedimino gatvėje. O tiems, kam papuošti namus pakanka šakelės – teks palaukti eglių šakų dalijimo akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. 

Nuo gruodžio 14-osios iki pat Kūčių tradiciškai prie „Iki“ parduotuvės Gedimino gatvėje, nuo 10 val. iki 18 val., gyventojai galės įsigyti Tauragės miškuose augusių eglučių.

Kai kainos kyla kone kasdien, smalsu sužinoti, ar ir už žaliaskares šiemet teks mokėti brangiau.

Kaip patikino Tauragės miškų urėdijos Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Saulius Austrevičius, šiemet kainos bus tokios pačios, kaip ir pernai.

– Pardavinėdama eglutes urėdija pelno nesiekia, skaičiuojame, kad tik kaštai pasidengtų: už transportą, už pardavimo vietos nuomą. Gali atrodyti, kad nukirsti eglutę niekų darbas, bet darbininkai jau prieš tris savaites pradeda vaikščioti po miškus ieškodami tinkamų eglučių, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo S.Austrevičius. – Smagu į tauragiškių namus nešti tikrą kalėdinį džiaugsmą.

Būna ir taip, kad privačių miškų savininkai pasišauna žaliaskarę savo miške nusikirsti, bet išvaikščioję mišką visą dieną, bet taip ir neradę tinkamos, galų gale atvažiuoja pas miškininkus ir nusiperka.

Šiemet, pasak miškininko, pasiruošta iškirsti apie tūkstantį žaliaskarių.

– Kiek parduosime, priklausys nuo to, kiek eglučių pasiūlys privačių miškų savininkai ir verslininkai. Kuo daugiau jie pasiūlys, tuo mažiau mes parduosime. Jau ir pernai buvo atvežta iš Vakarų šalių skarotų brangesnių eglių, ir žmonės renkasi. O pernai pardavėme apie 500–600 eglučių, – vardijo S.Austrevičius.

Tradiciškai mokyklos, darželiai, bendruomenės eglučių iš miškų urėdijos gaus dovanų. Kasmet vis atsiranda naujų tokių klientų, o seniesiems net prašyti nereikia.

Ieško žaliaskarių miškininkai ir pagal gyventojų pageidavimus.

– Būna, paskambina ir užsiprašo 4–5 metrų eglės kieme pasipuošti. Tada ir ieškome. Mes eglutes ruošiame senoviniu būdu – vaikštome po mišką su kirviu ir ieškome.

Tuos tauragiškius, kurie neišgalės nusipirkti eglutės arba namus norės papuošti tik sakais kvepiančia šaka, miškininkai gruodžio 20-ąją, nuo 13 val., pakvies į šakų dalijimo akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Jau aštuntus, o gal net devintus, miškininkai tiksliai net negalėjo suskaičiuoti, metus vyksianti akcija, raginanti prisijungti prie gamtos išsaugojimo, tauragiškius kvies į Pilies aikštę.

Miškininkus džiugina ir faktas, kad jau nebepasitaiko savavališko eglučių kirtimo miškuose.

– Gal prieš kokius 15 metų pasitaikydavo, kad atvažiavę pilnus autobusiukus prisikirsdavo, – sakė S.Austrevičius.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras