Jau pakvipo Kalėdomis (7)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2015-09-17 14:35

Ar prisimenate, koks kalėdinis fontanas džiugino pernai? Autorės nuotrauka

Kai rugsėjo viduryje išgirsti kalbas apie Kalėdas, nuskamba gal ir keistai. Bet pasakymas „Ratus ruošk žiemą, o roges – vasarą“ šiuo atveju labai tinka. Savivaldybėje jau pradėta ruoštis pasitikti gražiausią žiemos šventę – Kalėdas. Eglutės įžiebimo šventė planuojama gruodžio 5-ąją.

Rugsėjo 14-ąją Tauragės rajono savivaldybėje surengtas pirmasis Kalėdų eglutės įžiebimo šventės organizavimo komisijos posėdis. Kad šiemet kalėdinis šurmulys būtų kuo įspūdingesnis, sudaryta net 14 narių komisija. Jos pirmininku tapo savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, nariai – vicemerė Aušrinė Norkienė, tarybos narė Rima Banzinaitė-Latožienė, Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis ir centro režisierė Algima Juščiuvienė, policijos atstovas Marius Draudvila, meras Sigitas Mičiulis ir jo padėjėja Virginija Eičienė, Moksleivių kūrybos centro direktorė Jolanta Kazlauskienė, jaunimo veiklą kuruojanti savivaldybės atstovė Rita Matemaitienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas, Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė ir miesto seniūnas Virginijus Žilius.

Posėdyje išklausyti pasiūlymai dėl šventės organizavimo tvarkos, išsakyta mintis, kad ne tik eglutės įžiebimo šventė, bet ir visas ikikalėdinis laikotarpis, o ypatingai savaitgaliai, turėtų būti išskirtiniai ir įsimintini ne tik tauragiškiams, bet ir miesto svečiams. Administracijos direktorius M.Petraitis siūlė renginius organizuoti visą kalėdinį laikotarpį – savaitgaliais rengti žinomų atlikėjų koncertus, Pilies aikštėje vaišinti arbata, kava, karštu šokoladu, kalėdiniais meduoliais, saldumynais.

Kultūros ir sporto skyriaus vedėjai D.Naujokienei pavesta surinkti informaciją, kokios Lietuvos atlikėjų grupės galėtų surengti koncertus Tauragėje, kiek tai kainuotų.

– Gal kas ir iš tauragiškių norės pasirodyti su muzikinėmis programomis, kalbinsiu ir juos, – jau po komisijos pasitarimo sakė D.Naujokienė. – Gal pavyks suorganizuoti, pavyzdžiui, vieną savaitgalį senjorams, kitą vaikams ar jaunimui. Kol kas minčių ir idėjų daug, jas dėliojame. Ir viskas priklausys nuo lėšų, kiek jų pavyks surinkti iš rėmėjų. Iš savivaldybės biudžeto šiemet skirta 8 tūkst. eurų.

Pernai Kalėdų šventei buvo skirta apie 60 tūkst. litų (per 17 tūkst. eurų).

Kalbintas miesto seniūnas V.Žilius, atsakingas už žaliaskarės pastatymą ir papuošimą, sakė kol kas neapsisprendęs dėl glutės pasirinkimo.

– Iš gyventojų pasiūlymų miestui dovanoti eglių esame sulaukę, bet ne visos jos tinka: vienos per žemos, kitos – kreivai nuaugusios. Bet ieškome ir mąstome apie kitus variantus, galbūt surenkamą reikėtų pastatyti. Norisi miestą papuošti naujoviškai, – „Tauragės kurjeriui“ sakė seniūnas.

Kalbant apie naujoviškumą, pro ausis negali praslysti administracijos direktoriaus M.Petraičio mintis pastatyti lazerinę eglę.

Pasiūlymus dėl šventės organizavimo gali teikti ir gyventojai. Komentarus galima rašyti savivaldybės „Facebook“ paskyroje, Kultūros ir sporto skyriui el.paštu danute.naujokiene@taurage.lt

Kitas Kalėdų eglutės įžiebimo šventės organizavimo komisijos posėdis numatytas rugsėjo 24-ąją.

Krepšinio čempionatas

Ar pavyks lietuviams krepšininkams iškovoti medalius?

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras