Įtarimai: fekalijomis užterštas vanduo teka į Jūrą? (12)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2018-04-01 14:01

Norkaičių gyventojas įtaria, kad tvenkinys teršiamas fekalijomis, o užterštas vanduo teka į Jūrą. Autorės nuotrauka

Norkaičių kaimo gyventojas Rimantas Mozeris skambina pavojaus varpais – vyras įtaria, kad į jam ir kaimynui priklausantį tvenkinį aplinkiniai leidžia kanalizacijos nuotekas. Šią savaitę į Norkaičius iškviesti aplinkosaugininkai ir vandentiekininkai, mat užterštumo pavojus, jei kaimo gyventojo įtarimai pasitvirtintų, kyla netoliese tekančiai Jūros upei. Vanduo iš šio tvenkinio kanalu teka į Jūrą. 

Rimantas Mozeris „Tauragės kurjeriui“ aprodė savo tvenkinį, prisiminė, kad jis buvo iškastas 1982 metais.

– Kai tvenkinys buvo užšalęs, aiškiai matėsi fekalijos. Nežinau, kas jas leidžia, tik spėju, kad tie, kas neturi vandentiekio kanalizacijos, – savo spėjimus išsakė vyras.

R.Mozerio teigimu, tvenkinyje yra žuvų, jos esą neišgaišta tik todėl, kad iš tvenkinio vanduo nuteka. Vyras aprodė, kur vanduo teka – iš tvenkinio kanalu į Jūros upę. Pro šią Norkaičių vietą Jūra teka maždaug už 300 metrų. R.Mozeris įsitikinęs, kad kai kurie kaimynai, neprisijungę prie vandentiekio tinklų, turintys savo fekalijų duobes, tokiu būdu taupo – dalį nuotekų leidžia į vandenį. Esą todėl vasarą tvenkinyje niekas nesimaudo – kaimo žmonės žino, kad vanduo jame nešvarus.

Pirmadienį į Norkaičius buvo iškviesti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros pareigūnai, bendrovės „Tauragės vandenys“ specialistai. Pastarieji paėmė tvenkinio vandens mėginius. Apžiūrėjęs tvenkinį, aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Romas Jurgelionis sakė, kad užterštumas matyti plika akimi.

– Taip, mums kilo įtarimas, kad tvenkinys teršiamas. Spėjame, kad teršiama galėjo būti žiemą, kai tvenkinys buvo apsitraukęs ledu. Žinoma, negaliu konkrečiai sakyti, kol nepadarė tyrimų. Baisiausia, kad šitas vanduo gali patekti į Jūros upę. Žinoma, dalis teršalų nusėda pačiame tvenkinyje, – sakė R.Jurgelionis.

Aplinkosaugininkas neatmeta, kad vietinė kanalizacija gali būti nuvesta iš šio kaimo gyventojų sodybų. Tačiau, R.Jurgelionio teigimu, išsiaiškinti, iš kurių namų ji atiteka, gali kilti keblumų, nors aplinkosaugininkai – pareigūnai, patekti į privačias valdas jiems ne visada paprasta, ne visi žmonės į namus įsileidžia.

– Kai turėsime vandens tyrimo rezultatus, spręsim, ką daryti, – informavo R.Jurgelionis.

Bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis sako, kad Norkaičiuose tik keli namai neprisijungę prie vandentiekio kanalizacijos tinklų. Esą jei reikės, bus išsiaiškinta, kurie galimai teršia aplinką. Vandens tyrimo rezultatai turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis.

– Patikrinome, kad aplink tvenkinį gyvenantys žmonės visi yra prisijungę prie mūsų nuotekų tinklų, gali būti, kad tai tolimesnių sodybų gyventojai. Aiškinsimės, – patikino E.Anulis.

Paklaustas, kaip „Tauragės vandenims“ sekasi įtikinti gyventojus jungtis prie nuotekų ir vandentiekio tinklų, juk investicijos į juos milijoninės, E.Anulis patikino, kad neblogai. Jo teigimu, Tauragės mieste prie nuotekų tinklų šiuo metu prisijungę beveik 95 proc. gyventojų, kai Europos Komisija reikalauja pasiekti 98 proc. Aplinkiniuose kaimuose – keliais procentais mažiau. 

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras