Lauksargių globos namų prašymas išpildytas(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2017-02-13 09:35

Lauksargių globos namus mikroautobusas pasiekė ketvirtadienį, tačiau jau yra naudojamas visu pajėgumu. „Tauragės kurjerio“ nuotrauka

Lauksargių globos namai įsigijo naują devynių vietų mikroautobusą „Renault Trafic“. Neįgaliesiems vežti pritaikytas mikroautobusas bus skirtas globos namų gyventojams ir jiems lydintiems darbuotojams važiuoti į gydymo ar kitas įstaigas.  

Lėšų iš nepanaudotų socialinių išmokų transporto priemonei įsigyti skyrė Tauragės rajono savivaldybės taryba. „Renault Trafic“ kainavo 36 387 eurus.

Lauksargių globos namų direktorė Jovita Černeckienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad globos namuose šiuo metu gyvena 50 globotinių, kurių apie 80 procentų yra su įvairia negalia, kiti dėl garbaus amžiaus taip pat turi sveikatos problemų. Iki įsigyjant mikroautobusą, globos namų gyventojai ir juos lydintys asmenys į gydymo įstaigas buvo vežiojami lengvuoju automobiliu „Hyundai Sonata“, kuris nebuvo pritaikytas neįgaliesiems. Be to, mikroautobuse tilps daugiau žmonių, todėl nereikės važinėti kelis kartus, kad visi, kam reikia pasiekti gydytojus ar atlikti gydymo procedūras, būtų nugabenti vienu kartu. Anot J.Černeckienės, susidubliavus važiavimams pagalbos tekdavo prašyti Socialinių paslaugų centro. Nors bendradarbiavimu su šia įstaiga Lauksargių globos namų direktorė patenkinta, tačiau turėti savo transporto priemonę, suprantama, daug geriau.

– Šis mikroautobusas mums labai reikalingas, ne kartą dėl jo skyrimo buvome kreipęsi į Socialinių reikalų komitetą. Labai džiaugiamės juo, mums labai jo trūko. Pavyzdžiui, šiandien kelis kartus šių namų gyventojus reikėjo vežti dializei į Tauragę ir pas medikus į Klaipėdą. Mašinos trūkdavo ir išlydint mirusįjį, – sakė šios įstaigos direktorė J.Černeckienė.

Lauksargių globos namų gyventojų užimtumu besirūpinanti šios įstaigos administracija organizuoja įvairias šventes, veža juos į ekskursijas. Ekskursijoms samdo autobusą.  

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras