Entuziazmas gyvas: 12-oji kraštiečių šventė įvyko(2) 

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2017-02-09 12:33
Genovaitės Urmonaitės asmeninio archyvo nuotraukos

Spektaklio akimirka. Genovaitės Urmonaitės asmeninio archyvo nuotraukos

Vakar Vilniuje, Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje, į tradicinę kraštiečių šventę buvo susirinkę Vilniuje gyvenantys tauragiškiai. Tai jau 12-as režisierės G.Urmonaitės iniciatyva kartu su Tauragės krašto draugija surengtas kraštiečių susitikimas.

Renginio pradžioje susirinkusius pasveikino mūsų kraštietis Vilniaus meras Remigijus Šimašius, o pabaigoje organizatoriams dėkojo Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis. Vilniaus kraštiečių draugijos pirmininkei Otilijai Klimaitienei jis įteikė padėką, o Genovaitei Urmonaitei – gėlių puokštę.

Tauragės asociacija „Mažoji scena“ susitikimą paįvairino spektakliu „Sveiki, žmonės“ pagal Nodaro Dumbadzės apysaką, režisuotą G.Urmonaitės. Spektaklyje su tauragiškiais vaidino ir Vilnuje gyvenantis tauragiškis aktorius Albinas Arkauskas, o labiau įsijausti į spektaklį padėjo dainininkės Šorenos atliekamos gruziniškos dainos.

Susižavėjimą spektakliu išreiškė ir renginyje dalyvavęs Gruzijos ambasadorės patarėjas Irakli Gigauri. Jis pakvietė parodyti šį spektaklį Gruzijoje, o aktoriai jam įteikė lietuviškos duonos kepalą.

Buvę tauragiškiai nuoširdžiai bendravo, dalijosi praeities prisiminimais ir dabarties džiaugsmais ir mezgė naujas pažintis. Klegesio netrūko. Kaip visada, į susitikimą atėjo muzikologė, Tauragėje kasmet evangelikų liuteronų bažnyčioje vykstančio tarptautinio Martyno Mažvydo festivalio organizatorė Irena Kalvanaitė-Pavilanskienė, Viktoras Rudys su sūnumis, Elena ir Jurgis Stasiuliai, Merkys Saukevičius, Alfonsas Čepauskas, Albinas Batavičius ir daug kitų.

Pasak Genovaitės Urmonaitės, organizacinius rūpesčius šįkart palengvino savivaldybės parama – buvo skirtas autobusas ir sumokėta už salės nuomą.

– Yra buvę visokių laikų – būdavo ir taip, kad šventės niekas nerėmė, ji įvykdavo tik dėl teatralų entuziazmo, todėl bet kokia parama labai džiaugiuosi ir esu už ją dėkinga, – sakė ji. – Šįkart mums važiuojant į Vilnių lauktuvių įdėjo ir Vilkyšių pieninė, ir „Tauragės maistas“, ir „Molupis“, tad lauktuvių pavaišinti Vilniuje gyvenančius kraštiečius turėjome kuo.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras