Daugiabučių gyventojai vis dar netiki sulauksiantys naujų aikštelių (5)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-01-25 08:14

Žemaitės g. 28, Prezidento g. 63 ir 65 daugiabučių kiemuose vasaros pradžioje turėtų prasidėti statybos darbai. Autorės nuotrauka

Ilgai laukę ir keiksnodami ne vieną rajono valdžią daugiabučių gyventojai ir sulaukę žinios, kad pagaliau jų namų kiemai bus pradėti remontuoti, tuo patikėti negali, sako, kad tai tik pažadai, kurie netesimi jau dešimtmetį. Bet kaip skelbia valdininkai, jau šią vasarą turėtų prasidėti daugiabučių namų Prezidento ir Žemaitės gatvėse automobilių stovėjimo aikštelių statybos darbai.

Projektas parengtas 

Kaip numatyta statybos projekte, bus sutvarkyti privažiavimai ir automobilių stovėjimo aikštelės prie daugiabučių gyvenamųjų namų Žemaitės gatvėje 28, 30, 32, 34 ir Prezidento gatvės 63, 65, 67 numeriais pažymėtų namų. Planuojama įrengti ir šaligatvius.

Projektas bus įgyvendinamas dviem etapais. Pirmojo metu bus įrengta 1660 kv. m automobilių stovėjimo aikštelė ir šaligatviai šalia Žemaitės g. 28, 30, Prezidento g. 63 ir 65 daugiabučių, suplanuota įrengti 50 vietų automobiliams statyti. Greta šių namų numatyta įrengti ir iš trijų pusių aptverta aikštelė atliekų konteineriams.

Pagal antrąjį etapą bus įrengta 790 kv. m automobilių stovėjimo aikštelė su 14 vietų automobiliams statyti ir šaligatviais šalia Žemaitės g. 34 ir Prezidento g. 67 daugiabučių.

Nors pagal galiojančius teisės aktus prie visų šių daugiabučių reikėtų įrengti 168 automobilių stovėjimo vietas (tiek butų suskaičiuota), tačiau pagal esamą infrastruktūrą, kaip pabrėžiama statybos projekte, maksimaliai galima įrengti tik 64 vietas.

Padėtis tragiška

Kaip teigiama statybos projekte, suprojektuotų automobilių stovėjimo aikštelių vietoje danga visiškai susidėvėjusi arba jos visai nėra. Automobiliai statomi ant žolės, ištrupėjusio asfaltbetonio, betono ar žvyro dangos.

Apie tragišką daugiabučių kiemų būklę prakalbo ir vietos gyventojai.

Šalia daugiabučių, kurių kiemai galų gale sulauks remonto, Prezidento gatvėje sutikti gyventojai negalėjo patikėti žinia, kad jų kiemai bus remontuojami.

– Jau dešimt metų žada. Kiek tų merų, komisijų jau lankėsi, vis pasižvalgydavo ir išvažiuodavo. O kaip remonto nesulaukiam, taip nesulaukiam, – skeptiškai žinią apie ketinamus pradėti statybos darbus sutiko vietos gyventojas.

Kiti gyventojai pasakojo, kad ketinamų remontuoti daugiabučių kiemų Prezidento gatvėje būklė kelia neviltį, ypač kai lyja.

– Sniegu dabar viskas padengta, nesimato duobių. Dukra net įkrito į vieną įgriuvusį šulinį ir susižalojo, – sakė kitas gyventojas.

Pasak vyrų, valdininkai vis neišsiaiškindavo, kam priklauso kanalizacijų šuliniai, kas turi remontuoti įgriuvas.

– Vis stumdo vieni nuo kitų, – situacijos absurdiškumu piktinosi miestiečiai. 

Šalia Prezidento g. 67 daugiabučio sutikta gyventoja sakė girdėjusi apie planuojamas statybas.

– Bet mes prašėme, kad išdidintų automobilių stovėjimo aikštelę, nes netelpame, – norus išsakė moteris.

Projektą koreguos

Pasiteiravus apie statybos darbų pradžią, savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas sakė, kad šiuo metu darbų pirkimo konkurso vykdymas atidėtas, nes buvo gautas papildomas gyventojų prašymas dėl automobilių aikštelės rekonstrukcijos projekto koregavimo. Kas konkrečiai projekte bus keičiama, nedetalizuojama. Šiuo metu, pasak D.Kaminsko, koregavimo siūlymai išsiųsti projektuotojams, kurie įvertins galimus projekto pakeitimo sprendinius ir galutinę sąmatinę vertę. Nors preliminarios sumos, reikalingos automobilių aikštelių statybai, savivaldybės atstovas neįvardijo, viešoje erdvėje savivaldybės valdininkai skelbia, kad šių metų savivaldybės biudžeto projekte daugiabučių automobilių stovėjimo aikštelėms sutvarkyti numatyta 223 000 eurų.

Abiejų aikštelių statybos darbai, kaip teigė D.Kaminskas, numatomi pradėti birželio mėnesį.

„Tauragės rajono savivaldybės taryba 2016 m. patvirtino automobilių stovėjimo aikštelių rekonstrukcijos eiliškumą, kuriuo vadovaujantis planuojame kasmet atnaujinti bent po 1 automobilių stovėjimo aikštelę iš sąrašo. Nors Žemaitės g. 28, 30, 32, 34 ir Prezidento g. 63, 65, 67 namų automobilių aikštelių rekonstrukcijos projektas jau buvo patvirtintas, tačiau atsižvelgdami į gautus papildomus gyventojų prašymus vertinsime galimus projekto pakeitimus, nes labai svarbu, kad atnaujinama automobilių stovėjimo aikštelė kuo geriau atitiktų gyventojų poreikius“, – būsimus statybos darbus „Tauragės kurjeriui“ pakomentavo savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Eilės laukia ir kiti kiemai

Pirmieji sąraše buvę Dariaus ir Girėno bei Vytauto  gatvės daugiabučių gyventojai bei pačiame miesto centre prekybos paskirties pastato savininkai ir nuomininkai gali džiūgauti – remonto darbai baigti. Treti eilėje – Vasario 16-osios g. 3 ir 5 daugiabučių bei Bažnyčių gatvės 9-ojo namo kiemai.

Ketvirtoje savivaldybės tarybos sprendimo vietoje remonto laukia Bažnyčių gatvės 15, 17 ir Respublikos gatvės 7-ojo daugiabučių kiemai.

Žemiau rikiuojasi Gedimino gatvės 31 ir 33 daugiabučių ir paskutinieji – Dainavos g. 8, 10, 12 daugiabučių kiemai. 

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras