Verdiktas kaimo žmonėms – už šiukšles mokės daugiau (21)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-03-10 07:34

TRATC direktoriaus pavaduotojas Virginijus Noreika (kairėje) ir bendrovės „Jostra“ atstovas pristatė dvinarės rinkliavos modelį. Autorės nuotrauka

Iki liepos 1-osios savivaldybės taryba pagal galiojančius teisės aktus privalo patvirtinti naująją rinkliavą už atliekų išvežimą. Rinkliavos metodikos projektas jau parengtas. Dar kartą apsvarstyti metodikos rinkosi tarybos Aplinkos ir kaimo reikalų komiteto nariai, pakvietę į diskusiją ir kitus tarybos narius. Diskusijos būta karštos. Susiimta dėl kintamosios ir pastoviosios naujojo mokesčio dalių. 

Nesutaria dėl mokesčio dalių

Mažojoje savivaldybės administracijos posėdžių salėje posėdžiavo savivaldybės tarybos Aplinkos ir kaimo reikalų komiteto nariai. Pasak komiteto pirmininko Silverijaus Statkaus, kviesti buvo ir kiti tarybos nariai. Rengiamą metodiką pristatė Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) ir už jos parengimą atsakingos įmonės „Jostra“ atstovai. Viešai svarstyti naujosios rinkliavos skaičiavimo metodikos politikai sėdo pirmą kartą.

TRATC siūlo, kad dvinario mokesčio 40 proc. sudarytų pastovioji dalis, privaloma visiems gyventojams ir nekilnojamojo turto savininkams, ir 60 proc. – kintamoji, kuri priklausytų nuo išvežtų atliekų konteinerių kiekio. Politikai išsakė nuomonę, kad pastovioji mokesčio dalis turėtų būti mažesnė – 20 proc. viso mokesčio.

Pastoviąją mokesčio dalį pagal naująjį modelį privalės mokėti visi nekilnojamojo turto savininkai ir mieste, ir kaime. Lengvatų galima bus tikėtis tik už kintamąją mokesčio dalį, kurios 70 proc. vis tiek bus privalu sumokėti, nepriklausomai nuo to, kiek konteinerių bepripildysi. Tai, pasak TRATC atstovų, apsaugos nuo atliekų atsikratymo miškuose ar svetimuose konteineriuose.  

Merai siūlo netvirtinti rinkliavos

Kaip sakė pristatyme dalyvavęs meras Sigitas Mičiulis, praėjusią savaitę vykusiame apskrities savivaldybių merų susitikime nuspręsta nepriimti naujojo rinkliavos modelio, nes būsią daug nepatenkintų mokėtojų už atliekų išvežimą. Nuskambėjo pasiūlymas surengti jungtinį visų keturių – Tauragės, Pagėgių, Jurbarko ir Šilalės – savivaldybių tarybų posėdį ir kartu spręsti rinkliavos klausimą.

– Juk Tauragė turi 39 procentus TRATC'o akcijų, sąvartynas yra mūsų žemėje ir užteks Tauragės žmonėms padengti kitų savivaldybių išlaidas, – pabrėžė tarybos narys Viktoras Kovšovas.

Planuojama, kad Tauragės miesto gyventojams mokestis už atliekų surinkimą neaugs, o kaimo gyventojams didės. Pasak V.Kovšovo, pirmiausiai politikams TRATC‘as turi įrodyti, kodėl reikia kelti rinkliavos dydį, arba pagrįsti, kad ji nedidės. Tik tada būsią galima priimti sprendimus.

– Mums pirmiausiai turi būti aišku, kad galėtume rinkėjams paaiškinti, – posėdžio metu sakė V.Kovšovas. 

Planuojami mokesčių dydžiai 

Privačių namų gyventojai ir mieste, ir kaime pagal naująją metodiką mokėtų po lygiai – 0,77 Eur už kv. m (dabartinis mokestis miesto gyventojams – 0,85 Eur, kaimo – 0,52 Eur). Butuose gyvenantieji mokėtų 0,83 Eur.

Pagal naująją rinkliavą už komunalinių atliekų išvežimą bus apmokestinti garažų paskirties objektai – 3,22 Eur, sodų paskirties objektai – 10,27 Eur, netinkami naudoti objektai – 5 Eur už objektą.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras