Seni pabėgiai – istorinės, tačiau pavojingos atliekos(5)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-05-17 07:21

Tauragės geležinkelio stoties teritorijoje sukaupta tūkstančiai senų pabėgių. Autorės nuotrauka 

Prie Tauragės geležinkelio stoties sukrautos krūvos geležinkelio pabėgių. Vietos gyventojai smalsauja, koks bus šių pabėgių likimas. O gal Tauragėje, kaip ir Vilniaus apskrityje, po gruntu stūkso dar tūkstančiai senų medinių pabėgių? 

AB „Lietuvos geležinkeliai“ Komunikacijos departamento atstovė Inga Čiuberkytė sakė, kad nuo 2016 metų rugsėjo tarpstotyje Tauragė–Viduklė, 56–65 km atkarpoje, vykdomas paprastasis geležinkelio kelio remontas. Jo metu iš kelio išimti pabėgiai sandėliuojami Tauragės geležinkelio stoties teritorijoje. Senų medinių pabėgių sukaupta apie 6200.

– Pabėgiai bus rūšiuojami į tinkamus ir netinkamus naudoti. Tinkami naudoti bus panaudoti kelio remontui, o likusieji utilizuoti vadovaujantis Lietuvos Respublikoje nustatyta tvarka, – informavo I.Čiuberkytė.   

Anot „Lietuvos geležinkelių“ atstovės, „Lietuvos geležinkeliai“ rengia priemonių planą utilizavimo paslaugoms pirkti. Bendrovė siekia, kad kasmet būtų sunaikinta beveik dvigubai daugiau pabėgių, nei buvo utilizuojama iki šiol. Pasak I.Čiuberkytės, bendrovė išsikėlė tikslą sutvarkyti ne tik kasmet keičiamus pabėgius, bet ir tai, ką paveldėjo kaip istorines atliekas – tiek esančias po gruntu, tiek netinkamai laikomas kitose vietose. I.Čiuberkytė patikino, kad apie užkastus naudotus pabėgius Tauragės rajone duomenų neturi.

I.Čiuberkytė sakė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ 1992 m. paveldėjo tikrai ne idealiai sutvarkytą infrastruktūrą iš sovietmečio. Tik nuo 2006 metų įsigaliojo Europos Sąjungos direktyva, kuria pabėgiai priskirti pavojingoms atliekoms. Iki 2006 metų tokios atliekos buvo laikytos nepavojingomis – pabėgiai buvo tvarkomi, sandėliuojami ir utilizuojami kaip mediena, būdavo atvejų, kai jie būdavo parduodami ar net deginami.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras