Karštojo savaitgalio renginiai: vienas vyks „Bangos“ terasoje, kitas startuos paplūdimyje(1)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2017-05-26 09:44

Asociatyvi nuotrauka

Sinoptikai savaitgalį žada giedrą dangų ir 23 laipsnius Celsijaus perkopsiančią oro temperatūrą. Puikaus oro lydimi ne tik tauragiškius, bet ir svečius iš kitų miestų suburs du žymūs renginiai: vienas sporto mėgėjams, kitas – meno.

Penktadienio vakarą, 18 val., „Bangos“ kavinės terasoje vyks tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris 2017“.

– Žiūrovai turės galimybę pasiklausyti profesionalių šalies poetų eilių ir užsienio poezijos. Bus muzikiniai intarpai: pagal Birutės Baltrušaitytės eiles dainuos „Versmės“ gimnazistės Virginija Bartušytė ir Augustė Rimkutė. Žinoma, bus improvizacijų ekspromtu. Į šį renginį susirenka kuriantys žmonės. Esu įsitikinusi, kad kas nors iš publikos stos paskaityti savo eilių, – apie renginį pasakojo Meilutė Parnarauskienė, Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja, „Poezijos pavasario 2017“ organizatorė.

Anot pašnekovės, renginyje eiles skaitys 2010 metų Poezijos pavasario laureatė, dramaturgo Kazio Sajos žmona Zita Mažeikaitė, Aivaras Veiknys, kuriam neseniai įteikta Salomėjos Nėries literatūrinė premija. Taip pat Liutauras Degėsys, kuris gerai žinomas kaip filosofas, eseistas, poetas, jaunoji poetė, vertėja Birutė Gražytė, Ričardas Šileika ir svečias iš Kipro Pambos Kouzalis. Eiles užsienietis skaitys graikiškai, tekstus į lietuvių kalbą vers vertėja.

Šeštadienis skirtas sporto mėgėjams. 10 val. Jūros upės paplūdimyje startuoja Lietuvos triatlono taurės I etapas. Pirmąkart į Lietuvos triatlono varžybų žemėlapį įtraukta Tauragė priims iki 200 triatlono taurės dalyvių. Sportininkai startuos trijose skirtingose distancijose. Olimpinėje, kurią sudaro 1500 m plaukimas, 40 km važiavimas dviračiu ir 10 km bėgimas. Sprinto, kurį sudaro 750 m plaukimas, 20 km važiavimas dviračiu ir 5 km bėgimas. Mėgėjams skirtoje TRI-FUN trasoje teks 250 m plaukti, 10 km važiuoti dviračiu ir 2,5 km bėgti. Renginio metu bus ribojamas automobilių eismas Tilžės plente, o Balskų gatvė ir kelias iki Kaupių sąvartyno bus uždarytas.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras