Baidarių sezonas atidarytas žygiu „Žemyn upe“(1) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-04-30 11:50

Pagramančio regioninio parko organizuotame baidarių žygyje dalyvių netrūko. Tomo Kalašinsko nuotrauka

Nors šeštadienio rytas, paženklintas stiproko lietaus, ir nelabai linksmai nuteikė į pasiplaukiojimą baidarėmis susirinkusius žygio dalyvius, vakarop visi besišildydami prie laužo galėjo drąsiai sakyti – Pagramančio regioninio parko organizuotas baidarių žygis „Žemyn upe“ pavyko. 

Šeštą kartą į jau tradicinį Pagramančio regioninio parko rengiamą žygį šiemet atvyko 32 dalyviai. Nors ekstremalesnių pojūčių mėgėjai baidarėmis plaukia ištisus metus, šis žygis – simbolinis baidarių sezono atidarymas.

Kaip pasidžiaugė „Tauragės kurjerio“ jau po žygio kalbintas Pagramančio regioninio parko direktorius Sigitas Mėlinavičius, sulaukta žygio dalyvių iš Kauno, Klaipėdos, Šilalės ir, žinoma, Tauragės krašto.

Prie Pagramančio regioninio parko Lankytojų centro Ringių kaime susirinkę žygeiviai buvo nuvežti į Balskų kaimą, kur ir startavo žygis. 26 kilometrus Jūros upe pirmieji žygio dalyviai, startavę pusę devynių, įveikė apie antrą valandą. Ganėtinai greitai pasiekti finišą, pasak S.Mėlinavičiaus, padėjo tai, kad Jūros srovė buvo stipri ir šiuo metu vandens upėje daug. Vitkaičių kaime žygio dalyvių laukė laužas, karšta arbata ir kugelis. Pasiplaukiojimas ir maistas žygeiviams atsiėjo 12 eurų.

– Iš ryto nuotaikos nekokios buvo: ir lietus, ir šlapdriba gąsdino, bet pradėjus plaukti oras pasitaisė. Aišku, buvo šaltoka, bet viskas buvo gerai. Susišildėme prie laužo, pasidalijome įspūdžiais, – žygį reziumavo Pagramančio regioninio parko direktorius.

Nors Pagramančio regioninis parkas baidarių žygių organizavimu sezono metu ir neužsiima, bet baidarę parke išsinuomoti galima. Jų parkas turi 10 ir su nuvežimu į starto vietą ir parvežimu žmogui kainuoja 12 eurų.

Norintiesiems regioninio parko atstovai pasiūlo ir maršrutą.

– Jei turistai teiraujasi, tai visada patariame rinktis gražesnes vietas, kad plaukiant matytų upių atodangas, kitas gražias vietas. Pavasarį, kai vandens daugiau, siūlome plaukti Akmena. Vandeniui nusekus plaukimas Akmena labiau prilygsta baidarių stūmimu. O ir šiaip plaukiant Akmena geriau, kad plaukiantieji turėtų patirties, – sakė S.Mėlinavičius.

Pasak direktoriaus, plaukimo baidarėmis sezonas, priklausomai nuo oro sąlygų, paprastai prasideda balandžio pradžioje ir tęsiasi iki rugsėjo pabaigos.

Didžioji dalis turistų, nuomojančių baidares iš parko, pasak direktoriaus, yra vietiniai, Tauragės krašto gyventojai. Bet domisi ir turistai iš kitų šalies miestų.

– Balandžio pradžioje, pavyzdžiui, baidares nuomojosi draugų grupė, susirinkusi iš visos Lietuvos. Mūsų krašte jie buvo apsistoję nakvynei, – pasakojo Pagramančio regioninio parko direktorius.

Paklaustas, kurį maršrutą labiausiai mėgsta turistai, ar kuris įvardijamas pačiu įspūdingiausiu, direktorius daug negalvodamas atsakė:

– Man pats įspūdingiausias maršrutas yra Jūros upe nuo Matiškių piliakalnio iki Dapkiškių atodangos.

Gegužės 6-ąją Pagramančio regioninio parko direkcija besidominčius istorija ir aktyvaus turizmo mylėtojus kviečia į pėsčiųjų žygį „Molotovo linijos takais-II” bei pažintinio tako „Molotovo gynybinės linijos įtvirtinimai” atidarymą. 

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras