Mokinių žaidimų rezultatas – išlaužta tvora(16)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-10-07 12:42

Penktadienį vieni „Šaltinio“ mokiniai kaštonus mėtė į kaimyninį sklypą, o kiti – iš sklypo. Belipdami per tvorą ją, tikėtina, ir išlaužė. Autorės nuotrauka

Rugsėjo 30-osios popietę „Šaltinio“ progimnazijos teritorijoje žaidusių mokinių išdaigos baigėsi nemalonumais – dėl nuniokotos privačios valdos jos savininkė kreipėsi ne tik į policijos pareigūnus, bet ir į savivaldybės administraciją, Švietimo ir mokslo ministeriją. Mokyklos direktorė neneigia netinkamo mokinių elgesio ir ieško būdų, kaip susikalbėti su mokyklos kaimyne. 

Netikėti svečiai

– Tokio šoko, kokį patyriau penktadienį, nesu gyvenime gavusi, – pirmieji žodžiai nuskambėjo iš Prezidento gatvės gyventojos, pakvietusios žurnalistę apžiūrėti incidento su „Šaltinio“ progimnazijos mokiniais rezultatų. – Nebegaliu tylėti, jau 20 metų tai tęsiasi.

Danutės Kančaitienės privati namų valda Prezidento gatvėje ribojasi su „Šaltinio“ progimnazijos teritorija. Pasak moters, ji nebegalinti kentėti ir tylėti dėl to, kaip elgiasi progimnazijos mokiniai.

– Prieš dvyliktą valandą grįžusi namo savo darže pamačiau apie 15 vaikų. Tvora buvo išlaužta, daržovės ištryptos, ant ūkinio priestato stogo sumestos cukinijos, pagaliai, kaštonai. Net kaimynų darže buvo pora pagalių nuskriejusių. Gal dar koks 20 mokinių stovėjo už tvoros, – pasakojo moteris. – Vieną vaiką pačiupau, bet jis pradėjo muistytis, spardytis, paleidau. Išsigandau, kad pati nenukentėčiau. Iškviečiau policiją.

Penktadienio vakarą, kaip sakė D.Kančaitienė, pas ją užsuko trys moterys ir prašė atsiimti pareiškimą, žadėdamos kažkaip atsilyginti. Ketino ateiti pirmadienį, bet, pasak D.Kančaitienės, moterys nepasirodė.

Kaip pasakojo „Šaltinio“ progimnazijos kaimynė, didžiausios problemos kyla pavasarį ir rudenį. Į jos valdas mokiniai primeta šalia tvoros augančių kaštonų, neišgerto jogurto indeliai skrieja į pastatų sienas, pagaliu apdaužoma mašina, išlaužta sena medinė tvora. D.Kančaitienė įsitikinusi, kad mokykla turi ne tik šalia jos sklypo užsitverti tvorą, palikdama tarpą, bet ir nupjauti arti sklypo ribos augančius kaštonus.

– Į policiją kreipiausi žodžiu daug kartų, prieš kokius 5–6 metus pareiškimą rašiau. Bet situacija nesikeičia. Vieną kartą reikia užbaigti, tai ir kreipiausi į instancijas, – sakė D.Kančaitienė, penktadienį dėl sutrikusios sveikatos kvietusi greitąją medicinos pagalbą.

Norėjo atsiprašyti

Incidentą pakomentavo ir „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė. Prakalbus apie kaštonus, direktorė sakė, kad medžiai pasodinti prieš 40 metų, tai esą mokyklos simbolis.

– Aišku, skausminga būtų, jei tektų iškirsti, – apgailestavo J.Lazdauskienė.

Daugiau skaitykite šios dienos „Tauragės kurjerio“ numeryje.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras