Miesto centre – belgų karinė technika(8) 

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-10-05 16:39

Belgų karinė technika Respublikos gatvėje. Renaldo Malycho nuotrauka

Šiandieną nuo 18 iki 20 val. Respublikos gatvėje Belgijos kariai demonstruoja karinę techniką ir ginkluotę, naudojamą bendrose karinėse pratybose su mūsų šalies kariuomene. Kariškiai ne tik leidžia apžiūrėti visą karinę techniką, bet ir noriai bendrauja su tauragiškiais.

Tik vakar į Klaipėdos jūrų uostą atplukdyta karinė technika ir 1/3 kavalerijos batalionas yra vienas iš keturių Lengvųjų šarvuočių brigados dalinių. Belgų kariškiai apsistojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione, įsikūrusiame Tauragės Sakalinės miške.

Ryt karinė technika pajudės į Jurbarką, ten kaip ir Tauragėje vyks susitikimas su vietos gyventojais, o kiek vėliau prasidės tarptautinės pratybos.

„Pratybų laikotarpis Lietuvoje mums bus išskirtinė galimybė treniruotis su sąjungininkų pajėgomis konvencinių operacijų. Pastaruoju metu Belgijoje didžiąją dalį užduočių užima nacionalinio saugumo užtikrinimas padidėjus teroristinių išpuolių tikimybei, o treniruotis gynybos ir puolimo operacijų turime mažiau progų“, – Krašto apsaugos ministerijos išplatintame pranešime cituojamas Belgijos kariuomenės lengvųjų šarvuočių brigados 1/3 kavalerijos bataliono vadas pulkininkas leitenantas Philippe‘as Hoggartas (Philippe Hoggart).

Belgijos rotacinės pajėgos iš Lengvųjų šarvuočių brigados 1/3 kavalerijos bataliono (Belgian Medium Brigade 1/3 Bataillon de Lanciers) visą spalio mėnesį treniruosis Lietuvoje rengiamose pratybose „Baltijos piranija 2016” (angl. „Baltic Piranha“).

„Į Lietuvą atvyko 350 karių su daugiau nei 200 technikos vienetų iš kavalerijos bataliono ir dar aštuonių skirtingų Belgijos kariuomenės vienetų. Mums tai tikrai didelis perdislokuotų karių kiekis, žinant saugumo situaciją Belgijoje ir šalies karių, dalyvaujančių tarptautinėse operacijose, skaičių. Po pratybų, jau lapkričio pradžioje turime būti visiškoje parengtyje vykdyti nacionalinio saugumo užduotis Belgijoje“, – sakė plk. ltn. P. Hoggartas.

 

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras