Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato miškuose grybautojai nuo kamerų slepiasi kaukėmis(9) 

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-07-26 09:32

Štai taip grybautojas nuo stebėjimo kamerų slėpė savo veidą. Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato nuotrauka

Miškuose šiemet gausiai užderėję grybai ir uogos taip vilioja, kad neįmanoma atsispirti. Nors ne tik rinkti miško gėrybes, bet net koją įkelti į Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą draudžiama, žmonės vis tiek ieško galimybių ten pakliūti ir išsisukti nenubausti. Vieną kietesnių rezervato „topų“ savo feisbuko paskyroje paviešino rezervato vyriausiasis inspektorius Saulius Bartminas – galvą maišeliu apsisukęs grybų fanas naiviai tikėjosi, kad nebus atpažintas ir nuo bausmės išsisuks. 

Kad į valstybinį gamtinį rezervatą draudžiama net įžengti, skelbia stendai ir specialūs ženklai. Tuos, kurie jų nepaiso, akimirksniu užfiksuoja vaizdo kameros, įsijungiančios nuo judesio ir pasiunčiančios signalą į inspektoriaus mobilųjį telefoną. Tačiau užkietėjusių grybautojų tai nebaugina.

„Ko tik nepadarys grybvagis dėl grybo, augančio rezervate. Turbūt tai vietinis viešvilietis“, – feisbuke rašo Saulius Bartminas, paviešinęs vaizdo kamerų užfiksuotą kadrą.

Jo spėjimas pasitvirtino. Neprašytas svečias netrukus buvo sugautas. Paaiškėjo, kad tai rezervato darbuotojams gerai žinomas 30-metis viešviliškis. Tikėdamasis likti neatpažintas jis apsisuko galvą polietileno maišeliu. Nors vyrškio pečius slegia jau nemenka baudų našta – baustas jis daug kartų, prieš porą metų netgi per vieną dieną dukart, baudų jis nemoka. Tačiau niekur nuo jų nepabėgsi – jos vis tiek bus išieškotos.

Inspektorius pasakojo, kad toli gražu ne visi pažeidėjai vietiniai. Nemažai jų atvažiuoja net iš Kauno.

– Įsivaizduoja turbūt, kad čia bemat kaip kastuvu tų grybų prisikas ir išvažiuos, – sako jis.

Ar daug tokių pažeidėjų sugaunama?

– Nuo mėnulio fazės priklauso, – šypteli S.Bartminas, – paprastai per savaitę 5–6, tačiau būna, kad ir per dieną keturis.

O kas labiau vilioja pažeidėjus – grybai ar uogos?

– Su uogautojais jau esame susitvarkę, nei mėlyniautojai, nei spanguoliautojai jau nebeatakuoja rezervato kaip anksčiau, o štai grybautojai vis dar veržiasi nepaisydami gresiančių baudų. Pirmą kartą sučiuptam pažeidėjui gresia 43, antrą kartą – daugiau nei 300 eurų bauda, – sakė S.Bartminas. 

 

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras