Trejus metus uždarytą šunį išgelbėjo kaimynai(5)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-07-20 07:10

Šuo, pasak kaimynų, tokiomis sąlygomis gyveno ne vienerius metus. Autorės nuotrauka

Sakoma, žmogų geriausiai nusako ne jo žodžiai, o darbai. Kiek žmogiškumo yra tame, kuris matydamas neprižiūrimą gyvūną užmerktų akis? Jei tikėtume Baltrušaičių kaimo gyventojų pasakojimais, vienoje šio kaimo gatvės namų malkinėje net trejus metus uždarytas buvo laikomas šuo. 

Pranešė gyvūnų globos tarnybai

Susirūpinimą dėl šuns išsakė į redakciją paskambinusi Baltrušaičių gyventoja.

– Apie šunį sužinojau iš pas vyrą apsilankiusio pažįstamo. Sakė, kad šuo uždarytas, šeriamas tik kartą per savaitę. Ką ten šers, jei pats šuns savininkas kartais neturi ko valgyti, nevengia taurelės. Penktadienį skambinome vienam miesto veterinarui, kuris nukreipė į gyvūnų tarnybą, ten ragelio niekas nekėlė. Rašėme laiškus į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, – pasakojo baltrušaitiškė (vardas, pavardė redakcijai žinomi).

Apžiūrėti gyvūno laikymo sąlygų nuvykome kartu su Tauragės VMVT inspektoriais, kurie prieš paskambinant žurnalistams jau rengėsi vykti į šį kaimą.  

Iš vienos medinių malkinių sklido šuns lojimas. Pastebėjome pravirą langą. Gyvūnas stovėjo ant senos sofos. Viduje mėtėsi putplasčio atliekos, buteliai, seni puodai, sukrauti įvairūs rakandai.

– Akivaizdu, kad gyvūno laikymo sąlygos netinkamos. Viduje pilna išmatų. Šuo sulysęs, – svarstė Vaidotas Gūdžiūnas, Tauragės VMVT inspektorius.

Trejus metus... 

Prie inspektoriaus priėjęs kaimynas teigė, kad šuo malkinėje gyvena apie trejus metus.

– Jis protingas. Yra tekę stebėti, kai jį kartą išleido palakstyti. Jis klauso komandų, pasako „sėst“ – jis atsisėda, – pasakojo vyras.

Kaip išsiaiškino Tauragės VMVT, malkinė, kurioje laikomas šuo, priklauso slaugytoja Tauragėje dirbančiai moteriai (vardas, pavardė redakcijai žinomi).

– Tai ne mano šuo. Turėjau nuomininką, leidau, kad šuo būtų apgyvendintas malkinėje, – tvirtino ji.

Pasak malkinės savininkės, nuomininkas išsikėlė į to paties namo kitą butą, o šuo taip ir liko malkinėje.

Moterį papiktino Tauragės VMVT inspektorių apsilankymas. Ji atsisakė darbo metu bendrauti su inspektoriais, o V.Gūdžiūno paklausta, ar ketina apsilankyti tarnyboje, atsakė neigiamai. Tik informavus, kad jai nepaklusus į tarnybą ją atvesdintų policija, moteris atlyžo.

Mažiuką laikė kambaryje

– Kai šuo mažiukas buvo, jį kambaryje laikėme. Kai kur nors reikia išvykti, kur jį dėsi? Gi jis jau didelis. Galiu prisiekti, kad jis (buvęs nuomininkas, – red.) juo rūpinasi ir šeria, – į klausimą, kodėl šuo laikomas malkinėje, atsakė malkinės savininkė.

Moteris tikino, kad šuns savininkas ieškojo šuniui naujų šeimininkų. Atskleisti, kas jis, ji atsisakė.

Pasak V.Gūdžiūno, kitą dieną moteris pas inspektorius vis dėlto apsilankė.

– Pasakė ir šuns savininko telefono numerį. Šuo nevakcinuotas. Gerai tai, kad dar tą patį vakarą jos nuomininkas rado šuniui naujus šeimininkus, – sakė V.Gudžiūnas.

Inspektoriaus teigimu, šuns savininkui (vardas, pavardė redakcijai žinomi) buvo skirta minimali bauda.

Vakar žurnalistei paskambino ir naujasis šuns savininkas.

– Ramus šuo. Jam užleidome savo dabartinio šuns voljerą, kol sukonstruosime naują. Nesu didelis šunų mylėtojas, bet jei jau įsigyju gyvūną, juo rūpinuosi, – žurnalistei sakė vyras.

Išgelbėtas šuo vardu Šansas. Tikėtina, kad likimas jam iš tikrųjų dovanojo dar vieną šansą.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras