Koks likimas laukia raudonojo Bažnyčių gatvės namo? (21)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-07-04 05:21

Raudonojo namo išvaizda nesikeičia jau daugiau kaip septyniasdešimtmetį. Autorės nuotrauka

Bažnyčių gatvėje turbūt ne vienas buvote aplotas šunų, kai ėjote pro netoliese Švč. Trejybės bažnyčios ilgus metus stovintį raudonų plytų namą. Skardžiabalsių sargumas – vienas iš dviejų dalykų, verčiančių atkreipti dėmesį į šį išskirtinį pastatą. Kitas šio namelio išskirtinumas – išvaizda. Pasak istorikų, būtent ji šį pastatą iš kitų Tauragės miesto statinių išskyrė dar tarpukariu.

Saugo nuo įsibrovėlių

 

Temą straipsniui padiktavo į redakciją paskambinusi skaitytoja. Moterį papiktino raudonojo namelio kieme laikomų šunų sargumas, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, šeimininkams yra didžiausia laimė.

– Paleidus juos į kiemą jie visuomet praneša, jei kas stovi už vartelių. Jei įeitumėte į kiemą, nekąstų, tačiau palydėtų. Iškart sužinau, jei kas manęs ieško, – pasakojo namo gyventoja Jurgita.

Anot Jurgitos, jos šunys Smailis ir Zara – išsigelbėjimas nuo įsibrovėlių. Pasak jos, Bažnyčių gatvėje naktimis neretai lankosi įvairaus plauko prašalaičiai.

– Garažų stogais mūsų kiemą pasiekia narkomanai. Užlipa iš gimdymo namų pusės, randa per kur. Jie ten nuolat naktinėja. Randame primėtytų švirkštų. Į mūsų kiemą lenda ieškodami metalo, – pasakojo namo gyventoja.

 

Avarinės būklės

 

Šiame senoviškame name Jurgita su vyru gyvena jau 15 metų. Pasak pašnekovės, jame prieš daugiau nei pusę amžiaus gyveno žydai. Namą paveldėjo vienos buvusių gyventojų sūnus, kuris dabar gyvena Vokietijoje. Šeima iš vokiečio namą nuomoja.

– Prieš 14 metų vokietis buvo atvykęs, mes pasirašėme nuomos sutartį, kad galime gyventi neribotą laiką. Ryšiai su namo savininku nutrūko mirus Tauragėje gyvenusiai jo pažįstamai vertėjai. Net nežinau, ar tas vokietis vis dar gyvas, – svarstė gyventoja.

Pasak Jurgitos, šis namas – saugomas kultūros paveldo objektas, tad remontuoti jį galima tik minimaliai.

– Viduje esame sienas išsitinkavę, turime dušinę, tualetą. Pastatas, kaip matote, jau darosi avarinės būklės, nors gyventi jame patogu, žiemą nešalta, – sakė moteris.

 

Vienintelis raudonų plytų

 

Anot Tauragės kultūros paveldo tarnybos vedėjo Edmundo Mažrimo, raudonasis namas Bažnyčių gatvėje statytas apie 1938 metus. Per Antrąjį pasaulinį karą Bažnyčių gatvė buvo nuniokota, o šis namas stebuklingu būdu išliko, tai vienas iš nedaugelio Tauragėje likusių senos statybos pastatų.

– Taip pat išlikęs 1924 metais statytas namas priešais bažnyčią, Bažnyčių gatvės 22 namas ir Vytauto bei Bažnyčių gatvių sandūroje esantis namas, kuriame dabar veikia juvelyrikos prekių parduotuvė. Ten anksčiau, tarpukariu, buvo universalinė parduotuvė, – žiniomis dalijosi E.Mažrimas.

Pasak paveldosaugininko, Bažnyčių gatvėje toks, raudonų plytų, namas ir tarpukariu buvo vienintelis.

Namą, pasak patikimų šaltinių, vokietis neseniai pardavė vienam rajono verslininkui. Viešintis nenorintis verslininkas sako kol kas artimiausiu metu nieko su šiuo pastatu neketinantis daryti.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras