Prarūgusi parama skurstantiems sustabdyta(7)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2016-11-04 12:52

Tauragės seniūnijoje gautos pupelės įtarimų nesukėlė, tačiau paramos gavėjams vis tiek nebedalijamos  

Spalio viduryje Tauragės rajoną pasiekė parama maisto produktais skurstantiems, tačiau Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba paskelbė, kad produktų krepšelyje esančios konservuotos pupelės plastikinėse pakuotėse yra nekokybiškos. Jas teks sunaikinti, tačiau dalis konservuotų pupelių jau išdalinta.  

Pakuotės išsipūtusios, pupelės parūgusios

Kaip žiniasklaidą informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), nekokybiški konservai, skirti skurstantiems asmenims kaip Europos Sąjungos pagalba, buvo pagaminti UAB „Kėdainių konservų fabrikas“, nuo 2016 m. spalio 3 iki 7 dienos, iš viso 120 863 vnt. Jie supakuoti plastikinėse dėžutėse po 330 g. Jų pakuotės išsipūtusios, o atidarius jautėsi rūgimo kvapas. VMVT inspektoriai patikrinimus atliko gamintojo ir tiekėjo – UAB „Sanitex“ bei projekto partnerių sandėliuose. Maisto ir veterinarijos specialistai teigia, kad paramos gavėjai, gavę nekokybiškų pupelių konservų, gali juos grąžinti paramos dalintojams.

Į Tauragės rajoną atkeliavo daugiau nei 5000 tokių pakuočių kartui su kitais paramai skirtais produktais – cukrumi, grikių ir trijų grūdų kruopomis, makaronais, sausais pusryčiais, greitai paruošiama avižų koše ir cukrumi.

Pupelių dalijimas sustabdytas

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės rajono mero patarėja Vytautė Čėsnaitė, savivaldybės Socialinės paramos skyrių apie rastas nekokybiškas pupeles informavo Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra.

– Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, konservuotų pupelių dalinimas Tauragės rajono gyventojams nedelsiant buvo sustabdytas. Dalis pupelių konservų, kurios nekėlė įtarimų, nes pakuotės nebuvo išsipūtusios, yra išdalinta. Nekokybiški konservai bus gražinami atgal. Artimiausiu metu jie bus pakeisti kitais, kokybiškais, – patikino V.Čėsnaitė.

Produktų dalijimą Tauragės rajone koordinuoja Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

Ne visi pupelių konservai sugedę

„Tauragės kurjerio“ pakalbinta Tauragės seniūnijos socialinio darbo organizatorė Gintarė Stružeckienė sakė, kad spalį kartu su kitais produktais buvo gauta 613 konservuotų pupelių pakuočių. Didžioji dalis jų jau išdalyta. Pranešimą iš Tauragės rajono savivaldybės apie tai, kad reikia stabdyti pupelių dalijimą, seniūnija gavo tuomet, kai buvo likę tik 40 pakuočių. Jos bus gražintos paramos skirstytojams. Tačiau, anot G.Stružeckienės, kiek jai žinoma, nė vienas paramos gavėjas paramą dalijusioms seniūnijos darbuotojoms nesiskundė, kad gavo nekokybiškas pupeles.
Skaudvilės miesto seniūnas Virginijus Būdvytis žurnalistei sakė, kad gavo pupelių išpūstuose pakuotėse, todėl jų net nedalijo. Lig šiol jos tebėra seniūnijoje.

VĮ Žemės ūkio ir maisto produktų Rinkos reguliavimo agentūros Projektų valdymo skyriaus vedėjas Mantvydas Musteikis „Tauragės kurjeriui“ paaiškino, kad skundų dėl nekokybiškų pupelių iš Tauragės rajono paramos dalintojų negavo. Ne visi pupelių konservai buvo blogi, tačiau visų dalijimas sustabdytas. Anot jo, tačiau surinkti iš kiekvieno asmens, kuris jas jau pasiėmė, suprantama, nepavyks.

– Jei indelis pasipūtęs, tai požymis, kad pupelės gali būti parūgusios ir žmogus jų tiesiog nevalgys, – kalbėjo M.Musteikis.

Tauragėje – daugiau nei 5 tūkstančiai paramos gavėjų

2016 m., įgyvendinant Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Lietuvoje programą, paramą maisto produktais gauti turi teisę tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 153 Eur. Savivaldybės nustatyta tvarka parama taip pat gali būti skiriama asmens neįgalumo ar sunkios ligos, nelaimės bei kt. atvejais, kai šeimos pajamos vienam jos nariui (vienam gyvenančiam asmeniui) didesnės nei 153 Eur, bet neviršija 204 Eur per mėnesį. Tauragės rajone tokią paramą gauna 5022 asmenys.

VMVT aptikus nekokybiškas „Kėdainių konservų fabriko“ konservuotas pupeles, Žemės ūkio ministerija ragina kuo greičiau išsiaiškinti nekokybiškos produkcijos atsiradimo priežastis, o reikalui esant – atlikti kompleksinį šio fabriko patikrinimą.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras