Pilies kiemelyje atsivėrė paslaptinga įgriuva(8) 

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-11-04 16:50
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Įgriuva aptverta „Stop“ juosta ir uždengta apverstu suoleliu. Raimondos Alysienės nuotrauka

Pilies kiemelyje tarp Tauragės krašto muziejaus pastato ir Moksleivių kūrybos centro administracinio pastato atsivėrusi įgriuva užminė mįslę. Poros metrų gylio duobės šonuose matyti raudonos plytos. Kol kas įgriuva nuo smalsuolių aptverta apsaugine juosta ir uždengta suoleliu.

Poros metrų gylio įgriuva primena šulinį. Atsiveria vaizdas į raudonas plytas. Kitą įgriuvos pusę dengia žemės. Apačioje galima įžvelgti nedidelę landą primenančią ertmę.

Prisimenant istoriją, prieš daugiau nei pusantro šimto metų pilies ansamblis statytas pasienio muitinei. Anksčiau buvęs dviaukštis pastatas (esantis iš Dariaus ir Girėno gatvės pusės) buvo skirtas pasienio areštuotiesiems. 

Šulinį primenanti įgriuva žadina vaizduotę. Dar pernai straipsniui „Požemiai po Taurage – legenda įtraukusi ne vieną“ ilgametis pilyje veikusio Tauragės politechnikumo direktorius Stanislovas Kušleika pasakojo apie tai, jog po pilimi veda požemis, turintis išėjimus į kiekvieną pilies bokštą. Daugelį metų pilyje dirbęs vyras teigė, jog požemį prieš kelias dešimtis metų buvo aptikę jo ugdytiniai. Vėliau, anot jo, tuometinė valdžia požemį liepė užmūryti. Taip pat pasakota, jog pilies kiemelyje stovėjo ir gyvenamasis namas bei šulinys.

Kas yra mįslingoji įgriuva ir kokios jos atsivėrimo priežastys, rajono savivaldybės Statybos skyriaus specialistai aiškinsis kitą savaitę.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras