Pagramančio mokykla: antri metai be direktoriaus(11)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-11-08 07:38

Pagramančio pagrindinei mokyklai antri metai laikinai vadovauja direktoriaus pavaduotoja. Autorės nuotrauka

Savivaldybėje baigėsi dokumentų priėmimas dalyvauti konkurse į savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėjo ir Lauksargių seniūnijos seniūno pareigas. Pretendentai tapti Tarailių progimnazijos vadovu dar gali teikti dokumentus. O štai Pagramančio pagrindinė mokykla be direktoriaus gyvuoja jau antrus metus, ir kol kas valdininkai konkurso skelbti neskuba. Kodėl, klausėme administracijos direktoriaus Modesto Petraičio. 

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Redutė Masolienė, pateikusiųjų dokumentus dalyvauti Lauksargių seniūno ir Vaikų teisių apsaugos skyriaus vadovų konkursuose yra nemažai, bet konkrečių skaičių sakė negalinti įvardinti. Tik paminėjo, kad didesnio dėmesio sulaukė Lauksargių seniūnijos seniūno konkursas.

Kada vyks konkursai į šias abejas pareigas, R.Masolienė dar pasakyti negalėjo, nes bus laukiama, kol visi pretendentai išsilaikys privalomą vadovavimo gebėjimo testą. Tai gali užtrukti ir mėnesį. Ilgametė savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Vaišvilaitė iš pareigų pasitraukė birželio viduryje. Kaip tada informavo savivaldybės atstovai, vedėja pati pasiprašė perkeliama į žemesnes pareigas – tapo vyriausiąja specialiste. Tokio sprendimo motyvo J.Vaišvilaitė žurnalistams nekomentavo.

Iš seniūno pareigų, eitų 25-erius metus, Jonas Gedminas šalių susitarimu pasitraukė gegužės pabaigoje. Apie priežastis nei savivaldybė, nei buvęs seniūnas pavasarį jokių komentarų nepateikė.

Į šias atsilaisvinusias vietas po kartą konkursai jau buvo organizuoti. Į rugsėjo pabaigoje turėjusį vykti Lauksargių seniūno konkursą neatvyko vienintelis visus reikalavimus atitikęs nevietinis pretendentas, o Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėjo konkursas buvo atšauktas.

Dar vienas konkursas vyks lapkričio pabaigoje. Tada turėtų paaiškėti Tarailių progimnazijos vadovas. Iki lapkričio 14-osios pretendentai gali teikti prašymus dalyvauti konkurse. Mokykla be vadovo liko spalio pradžioje, kai tuometinis Tarailių progimnazijos direktorius Remigijus Masteika laimėjo konkursą į Martyno Mažvydo progimnazijos vadovo pareigas. Pastaroji mokykla be vadovo liko po įstaigos lėšų išgrobstymo skandalo, kai tuometinis direktorius Vidas Misiūnas birželio pabaigoje paties prašymu buvo atleistas iš pareigų. 

Buvęs Pagramančio pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Stonys oficialiai atleistas šių metų vasarį, bet mokyklai nebevadovavo nuo 2015 m. rugsėjo – iki atleidimo turėjo nedarbingumą po skandalo, kai savivaldybėje pasirodė neblaivus.

Paklaustas, kodėl neskelbiamas konkursas Pagramančio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti, administracijos direktorius Modestas Petraitis atsakė, kad artimiausiame savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje bus svarstomas klausimas ,,Dėl bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metams bendrojo plano tikslinimo“, kuriame bus svarstomas ir Pagramančio pagrindinės mokyklos klausimas. Priėmus atitinkamus sprendimus mokyklos atžvilgiu, bus apsispręsta ir dėl konkurso į direktoriaus pareigas paskelbimo.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras