Po 15 metų pertraukos atnaujinama muziejaus gamtos ekspozicijų salė(1)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-03-31 07:49

Naują ekspoziciją kuria Aleksandras Naryškinas, muziejaus gamtininkas. Romualdo Vaitkaus nuotrauka 

Kadaise užrakintose Tauragės krašto muziejaus salėse kartu su pavasariu bunda barsukas, voveraitė, šernas ir kiti gyvūnai. Iškamšos tuoj pat atras vietą atnaujintoje antrojoje gamtos ekspozicijų salėje. Atsinaujinęs krašto muziejus su nauja ekspozicija lankytojus pasitiks per gegužę vyksiantį renginį „Muziejaus naktis“.

Lankytojai pamatys tikroviškai atkurtą Tauragės krašto gyvūniją: barsuką, lendantį iš urvo, voveraitę, žiemą graužiančią savo maistą, šerną, dirbtiniuose lizduose gyvenančių paukštelių nuotraukas. Antrąją ekspozicijų salę, padedamas kitų muziejaus darbuotojų, kuria muziejaus gamtininkas Aleksandras Naryškinas.

– Bus atidaryta antroji parodų salė. Joje viskas bus įrengta iš naujo. Darau taip, kaip viskas buvo suplanuota tada, kai pradėjau dirbti. Pamenu 1995 metus, tada dar šiose patalpose nebuvo muziejaus, veikė labdarynas. Kai 1998-aisiais buvo atliktas remontas, suplanuotas ir salių dizainas. Tačiau tuo metu buvo „perestroika“, nutrūko finansavimas, o įrengti salėms reikėjo pinigų, – dėstė muziejininkas.

Pasak jo, dienos šviesą išvys tos iškamšos, kurios nebuvo eksponuotos apie 15 metų. Ekspozicijai atnaujinti finansavimą skyrė rajono savivaldybė, salės remontuojamos iš muziejaus lėšų.

Be šių pokyčių, kiek vėliau, lapkritį, muziejaus lankytojų laukia dar viena staigmena – nemažas akvariumas su mūsų arealui būdingomis žuvimis. Jų A.Naryškinas ekspozicijai prigaudys pats.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras