Miesto aikštėje dalinamos eglių šakos(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2016-12-20 10:59
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Susirinkusieji besirinkdami šakas spėja ir pasišnekučiuoti, ir pajuokauti. Margaritos Rimkutės nuotrauka

Prie sunkvežimio su eglių ir pušų šakomis besibūriuojančių tauragiškių vyrauja puiki nuotaika. Šakas dalinantys VĮ Tauragės miškų urėdijos atstovai tarp susirinkusiųjų atpažįsta kasmet matomus veidus, šmaikštauja, vieni kitiems linki gražių švenčių.

– Kiek šakų galiu imti, – klausia viena ponių.

Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Saulius Austrevičius juokais atsako, jog kiekvienam po tris – privaloma.

– Pernai išdalinome virš 1000 šakų, buvo tokių, kuriems neužteko. Tad šiemet jų daliname daugiau, 2000. Nuotaikos geros, visi šventiškai nusiteikę. Dalinsime iki tol, kol ims temti, – žurnalistei dėstė S.Austrevičius.

Generalinės miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuojama akcija „Parsinešk į Kalėdas į namus“ vyksta visoje Lietuvoje. Tauragėje šakos dalinamos jau dešimti metai. per tą laiką dalis per akciją šakų pasiimti atvykstančiųjų su miškininkais jau tapo pažįstami. Kaip sakė keletą pušies šakų namo ketinanti neštis Janina, paskutinius keletą metų, namus puošianti tik su Tauragės miškų urėdijos vyrų atvežtomis šakomis.

– Pamenu, kai buvau maža, stebėjausi iš savo mamos, kai ji sakydavo, kad geriau puošti eglės šaką, tada maniau: "juk dvigubai geriau eglutė". Dabar mano vaikai užaugo, išsivažinėjo. Eglę puošiam tik tada, kai jie nutaria atvykti šventėms su anūkais. O dabar dovaną savo vyrui galiu ir po šaka padėti, jis tai kaži ar dės. Na jei prieš šventes pensiją man savo patikės – aš tai jau laikysiu dovana, – pajuokavo Janina ir linkėdama miškininkams gerų atlyginimų pasuko namo.

Prie miškininkų priėjusiai kitai tauragiškei, Marijonai, kuri taip pat kasmet dalyvauja akcijoje, miškininkai suskubo ieškoti ypatingos šakos. Moteris juokavo apsidžiaugsianti, jei šie surasią jos ūgio šaką.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras