Kad šventė nevirstų tragedija(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-12-19 07:07

Ruošiantis artėjančioms Kalėdoms, kiekvienuose namuose puošiama kalėdinė eglutė. Ji ne tik svarbiausia, bet ir pavojingiausias šventės akcentas, informuoja Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

Daugelyje namų puošiama „gyva“, iš miško atnešta eglė. Tačiau svarbu žinoti, kad sausoje patalpoje ji greitai išdžiūva ir gali labai lengvai užsiliepsnoti. Kad eglė ilgesnį laiką išliktų žalia, lanksčiomis šakomis ir nebyrančiais spygliais, ją būtina įstatyti į stovą su vandeniu. Svarbu taip pat parinkti ir tinkamą vietą – atokiai nuo durų, nuo šildymo priemonių ir kad netrukdytų išeiti iš patalpos. Taip ji bus ne tik gražesnė, bet ir saugesnė...

Elektrinių lempučių girliandos turi būti tvarkingos. Laidai lankstūs, variniai, o lemputės – ne galingesnės kaip 25 vatų. Draudžiama eglutes puošti degiomis medžiagomis, naudoti žvakutes ir šaltąsias ugneles. Atvira žvakutės liepsna gali per akimirksnį sukelti gaisrą.

Kitas Kalėdų akcentas, kuris paskutiniu metu dažnas kiekvienoje šeimoje – degančios žvakės. Svarbu parinkti žvakėms tinkamą vietą – kad degančios žvakės niekam nekliudytų, kad prie jų neprieitų mažyliai ir naminiai gyvūnai. Nepatariama statyti žvakių ant palangės, prie užuolaidų, nes skersvėjis gali įpūsti liepsną, o prie jos prisilietus besiplaikstanti užuolaida tikrai užsidegs. Jei degančiomis žvakėmis puošiamas šventinis stalas, reikėtų pasirūpinti, kad per jas nebūtų ko nors siekiama -  gali užsidegti prie stalo sėdinčių drabužiai ar plaukai. Puošiant stalą reikia prisiminti, kad dirbtinės gėlės, kaspinai apie žvakę taip pat gali sukelti gaisrą.

Svarbiausia – nepalikti degančios žvakės be priežiūros, o išeinant iš kambario ją užpūsti.

Na ir žinoma, kokios šventės be fejerverkų. Žėrinčios, spalvingos „krentančios žvaigždžių puokštės“ puošia jau bene kiekvieną didesnę ar svarbesnę miesto ar net šeimos šventę. Tačiau graži šventė gali virsti rimta tragedija, atimti gyvybę ar suluošinti visam gyvenimui. Kiekvienais metais kyla ne vienas gaisras, kurio priežastis - neteisingas naudojimasis pirotechnikos priemonėmis. Paprastai nelaimė nutinka leidžiant fejerverkus gausiai užstatytuose gyvenamuose rajonuose: jie įlekia į namų balkonus, išdaužia langus, sukelia gaisrus. Fejerverkui pataikius į žmogų, pasekmes sunku prognozuoti – ji gali uždegti drabužius, apdegti veidą, rankas. Todėl būtina žinoti, kad raketos, ugnies fontanai, suktukai ir kiti panašūs pirotechnikos gaminiai, leidžiami naudoti namų sąlygomis, netinkami leisti minioje.

Savo ruožtu, Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba kasmet atlieka pirotechnikos pardavimų vietų patikrinimus, siekdama užtikrinti tinkamą civilinių pirotechnikos priemonių apyvartą bei užkardyti pažeidimus, susijusius su prekyba civilinės pirotechnikos priemonėmis.

Prisiminkite, kad reikia pirkti fejerverkus tik iš pardavėjų, turinčių licenciją prekiauti pirotechnika, o įsigytos pakuotės turi būti nepažeistos. Prieš naudojant visada perskaitykite ir laikykitės numatytų instrukcijų! Negalima leisti vaikams žaisti su fejerverkais, laikyti juos rankose ar net uždegti. Nesinešiokite fejerverkų kišenėse, vienu metu uždekite tik vieną fejerverką. Leiskite fejerverkus atviroje teritorijoje, kuo toliau nuo pastatų, automobilių. Leisdami fejerverkus būkite atsargūs, ypač saugokite veidą ir rankas. Visada laikykitės kiek įmanoma atokiau nuo degančio ar leidžiamo fejerverko.

Priminame, kad ištikus nelaimei skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112. Saugių švenčių!

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras