Už suartą lauką gresia baudžiamoji atsakomybė(4)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2016-05-28 15:29

Meškų botaniniame-zoologiniame draustinyje esanti žemė ne tik suarta, bet jau ir apsėta. Sauliaus Bartmino nuotrauka 

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyriausiasis inspektorius Saulius Bartminas savo feisbuko paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti suartas laukas. Atrodytų, kas čia tokio? Pasirodo, tai ne bet kas, o galimo nusikaltimo vieta. „Čia buvo Meškų botaninis-zoologinis draustinis. Deja, sunaikintas. Gresia baudžiamoji...“ – skelbiama prieraše prie nuotraukos.

„Tauragės kurjerio“ kalbintas Saulius Bartminas sakė šį įstatymo pažeidimą aptikęs prieš keletą dienų. Ši vieta yra prie Baltrušaičių kaimo.

Pasak vyriausiojo inspektoriaus, suarti du žemės plotai. Vienas jų privatus, kitas – išnuomotas iš valstybės. Bendras jų plotas – apie 6 ha. Botaniniame-zoologiniame draustinyje draudžiama bet kokia žemės ūkio veikla, ten galima tik šienauti ir ganyti gyvulius. Ir draustinyje esančios žemės savininkai, ir nuomininkai apribojimų, surašytų jų žemės dokumentuose, privalo griežtai laikytis, kitaip jiems gresia baudžiamoji atsakomybė – bauda, areštas arba įkalinimas iki penkerių metų.

– Smulkių pažeidimų pasitaiko nemažai, tačiau kad būtų suarta ir apsėta gamtiniam rezervatui priklausanti žemė, retas ir itin įžūlus atvejis, – sakė vyriausiasis inspektorius.

Pasak jo, kitą savaitę dėl šio incidento ketinama kreiptis į teisėsaugą. Kol kas draustinio teritoriją suarusių ūkininkų pavardės neatskleidžiamos.

Botaniniai-zoologiniai draustiniai skirti retoms ir nykstančioms laukinių augalų, grybų ir gyvūnų rūšims, jų bendrijoms ar buveinėms saugoti.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras