Vadovauti Lauksargių globos namams nori penki kandidatai(20)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2016-04-12 08:01

Jau trečias mėnuo, kai Lauksargių globos namai neturi nuolatinio vadovo. Renaldo Malycho nuotrauka

Kovo 25 dieną Tauragės rajono savivaldybė paskelbė konkursą Lauksargių globos namų direktoriaus pareigoms eiti. Šiuo metu įstaigos direktoriaus pareigas laikinai einanti administratorė Vida Augaitienė tvirtina konkurse nedalyvausianti. Tauragėje sklinda kalbos, kad į šią vietą gali pretenduoti šiuo metu Tauragės šilumos tinkluose direktoriaus pavaduotuoju dirbantis Silverijus Statkus. Tačiau pastarasis tokias kalbas neigia. 

Trečias mėnuo be vadovo

Tauragės rajone veikiantys Lauksargių globos namai vis dar neturi nuolatinio vadovo. Buvęs ilgametis šios įstaigos direktorius 68-erių metų Petras Zėringis metų pradžioje savo noru pasitraukė iš užimamų pareigų ir globos namuose nebedirba nuo sausio 29 dienos. Kovo 25 dieną Tauragės rajono savivaldybės ir Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėse paviešinti skelbimai, kviečiantys dalyvauti konkurse Lauksargių globos namų direktoriaus pareigoms eiti. Skelbimai galioja 14 dienų nuo konkurso paskelbimo. Pageidaujantys dalyvauti konkurse prašymus ir reikiamus dokumentus turi pateikti Tauragės rajono savivaldybės administracijos Juridiniam ir personalo skyriui. Atsakingas asmuo – Eglė Tolvaišienė.

Norinčių direktoriauti nedaug

Dokumentų pateikimo terminas baigėsi balandžio 8 dieną. Pasidomėjome, kiek yra pretendentų tapti šių globos namų vadovu. Balandžio 6-ąją kalbinta savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus pakaitinė vyriausioji specialistė E.Tolvaišienė informavo, kad likus dviem dienoms iki paraiškų pateikimo pabaigos visus reikiamus dokumentus buvo pristatę tik du pretendentai. Tačiau, pasak specialistės, besidominčiųjų yra daugiau.

Balandžio 8-ąją kandidatų į globos namų vadovus sąrašas išaugo iki penkių asmenų.

Politikas sklandančias kalbas griežtai neigia

Šiuo metu laikinai Lauksargių globos namams vadovaujanti šios įstaigos administratorė Vida Augaitienė teigia, kad kolektyvas labai laukia naujo direktoriaus. Net 22-ejus metus šioje įstaigoje dirbanti moteris tvirtina net neturėjusi minties dalyvauti paskelbtame konkurse, tad į direktoriaus kėdę tikrai nepretenduojanti.

Ilgametę patirtį socialinio darbo srityje turinti Tauragės nakvynės namų vadovė Jovita Černeckienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad apie paskelbtą konkursą žino, tačiau dokumentų kol kas (bendravome su Jovita balandžio 6-ąją) nėra pateikusi. Moteris teigė nenorinti nieko komentuoti ir į klausimą, ar ketina siekti Lauksargių globos namų direktoriaus pareigų, konkretaus atsakymo nepateikė.

Tauragė – mažas miestas, kalbos čia sklinda žaibiškai. O kalbama, kad Lauksargių globos namams vadovauti norėtų Tauragėje gerai žinomas asmuo, buvęs rajono vicemeras Silverijus Statkus. Dabar šis vyras dirba UAB Tauragės šilumos tinkluose ir užima aukštas pareigas – yra šios bendrovės direktoriaus pavaduotojas plėtrai.

Tačiau S.Statkus tokias kalbas paneigė.

– Tik dabar iš jūsų sužinojau tokią naujieną. Tai tik gandai. Visu 100 procentų galiu garantuoti, kad į globos namų direktoriaus postą nepretenduoju. Tai būtų neetiška mane į tarybos narius išrinkusių žmonių atžvilgiu. Jei bandyčiau užimti globos namų vadovo pareigas, man tektų padėti rajono savivaldybės tarybos nario mandatą. To daryti neketinu, – tvirtina S.Statkus. 

Procedūros užtruks 

Pasak laikinai Lauksargių globos namų direktorės pareigas einančios V.Augaitienės, šioje įstaigoje dabar yra 50 gyventojų, tad laisvų vietų nėra.

Kadangi konkurso dėl Lauksargių globos namų direktoriaus pareigoms eiti procedūra pradėta neseniai, tikėtina, kad naujasis direktorius šioje įstaigoje darbuotis pradės po mėnesio ar dviejų.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras