Tauragės ugniagesiai modernizuoja savo technikos parką(5)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2016-04-21 11:36

Į Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos kiemą pargabentas galingas gaisrų gesinimo automobilis šiuo metu komplektuojamas. Autoriaus nuotrauka

Tauragės apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai šie metai tampa atsinaujinimo ir modernizavimo metais. Vos prieš keletą dienų ugniagesių technikos parką papildė sunkiosios klasės gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilis „Scania“, o po dviejų mėnesių į Tauragę bus atgabentas dar vienas naujutėlaitis gaisrinis automobilis. 

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (TAPGV) garažuose greitu metu nebeliks nė vieno „pagyvenusio“ gaisrų gesinimo automobilio. Pasak valdybos viršininko Mindaugo Mikutavičiaus, 2016-ieji Tauragės ugniagesiams yra atsinaujinimo ir modernizavimo metai. Praėjusią savaitę mūsų miesto ugniagesių technikos parką papildė galingas naujutėlaitis, šiais metais pagamintas gaisrinis automobilis. Tai sunkiosios klasės gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilis „Scania“ P450. Naujasis automobilis į gaisravietę gali atgabenti net 10 tonų vandens.

– Tai išties galinga technika. Tokius automobilius dažniau siunčiame į didelius gaisrus. Šie „vandens rezervuarai“ itin naudingi gesinant pramonės objektus, miškus, daugiabučiuose namuose kilusius gaisrus. Naujajame automobilyje sumontuotas itin galingas siurblys. Juo į liepsną per minutę išsilieja net 6 000 litrų vandens. Suprantama, naujoji technika turi ir kitų, mums, ugniagesiams, būtinų privalumų – kalbėjo M.Mikutavičius.

Naująjį „Scania“ TAPGV nuomoja iš UAB „Nekilnojamojo turto valdos“. Nuomos sutartis sudaryta 10-čiai metų.

Tauragės ugniagesių vadas pasidžiaugė, kad gaisrinės technikos atnaujinimas šiais metais bus tęsiamas. Jau birželio ar liepos mėnesį Tauragės ugniagesiai parsigabens dar vieną naują gaisrų gesinimo automobilį, o metų pabaigoje bus įsigyti ir du automobiliniai keltuvai, kuriais lengvai galima pasiekti 9-ą aukštą. Pasak M.Mikutavičiaus, jie bus skirti Jurbarko ir Šilalės ugniagesiams.

Naujoji Tauragės ugniagesių technika bus pradėta eksploatuoti jau gegužę.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras