Rajono ugdymo įstaigų džiaugsmai ir rūpesčiai(1)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-04-27 07:35

Pilies korpusui, kuriame įsikūręs MKC, renovacijos reikia verkiant. Autorės nuotrauka 

Rajono ugdymo įstaigų vadovai, prieš netrukus vyksiantį savivaldybės tarybos posėdį tarybos Švietimo ir kultūros komiteto nariams pristatydami savo vadovaujamų įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitas, ne tik pasidžiaugė puikiais darbo rezultatais, bet ir išsakė pagrindines problemas. Kaip taisyklė, jos susijusios ne su tiesioginiu vaikų ugdymo procesu, o su ūkiniais reikalais. O viena džiugesnių žinių – pagaliau renovacijos sulauks ganėtinai apšepęs, pilies kiemelio vaizdą darkantis korpusas, kuriame įsikūręs Moksleivių kūrybos centras (MKC). Kol kas tikslios datos savivaldybė pasakyti negali, nes laukia pasirašytų dokumentų iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), bet, pasak Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjos, iki 2020 metų pastatas tikrai bus renovuotas.    

Jovarams – geltonasis autobusiukas

Praėjusią savaitę vykusiame tarybos Švietimo ir kultūros komiteto posėdyje praėjusių metų veiklos ataskaitas pristatė rajono neformaliojo švietimo įstaigų, Jovarų ir „Aušros“ pagrindinių mokyklų, Skaudvilės specialiosios mokyklos vadovai.

Viena pagrindinių ugdymo įstaigų problemų yra mokinių pavėžėjimas – neformaliojo vaikų švietimo įstaigų ugdytiniai su mokytojais dažnai važinėja į įvairius renginius. Iš neformaliojo švietimo įstaigų autobusiuką turi tik Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykla, o kitos mokyklos šią paslaugą perka, taigi pinigai nukeliauja į privatininkų rankas, nes autobusų parkas paprastai prašo brangiau. Tai nustebino administracijos direktorių Modestą Petraitį, kuris išreiškė nuomonę, kad savivaldybės įstaigos, teikdamos paslaugas viena kitai, galėtų daryti nuolaidas.

– Kas mėnesį iš savivaldybės biudžeto Autobusų parkui pervedama apie 30 tūkst. eurų nuostoliams padengti, – konstatavo administracijos direktorius.

Dar vieno autobuso pageidautų ir Sporto mokykla.

M.Petraitis išsakė poziciją, kad reikėtų nupirkti autobusiuką, kuriuo galėtų naudotis visos įstaigos, ir perduoti jį Autobusų parkui. Kad būtų ekonominis efektas, įsitikinęs ir posėdyje dalyvavęs rajono meras Sigitas Mičiulis, mokyklų vadovams pasiūlęs savaitgaliais naudotis ir savivaldybės autobusu.

Džiugi žinia pasiekė Jovarų pagrindinę mokyklą – jiems Švietimo ir mokslo ministerija skyrė geltonąjį autobusą. Kaip sakė mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis, iš mokyklai priskirtų kaimų teritorijų važinėja 34 mokiniai: į mokyklą jie bus vežami Autobusų parko maršrutiniais autobusais, o mokiniai iš atokesnių vietų, kur nevažiuoja maršturiniai autobusai, – geltonuoju autobusu.

MKC laukia renovacijos

Tauragės muzikos mokyklos direktorius Robertas Kazlauskas, pristatydamas įstaigos 2015 m. veiklos ataskaitą, išskyrė pagrindines problemas. Viena jų – 40 metų senumo fortepijonas. Pasak direktoriaus, į mokyklą atvažiuoja koncertuoti profesionalūs muzikantai, ir jau devinti metai prašoma skirti lėšų naujam muzikos instrumentui įsigyti. Reikia Muzikos mokyklai ir teorinių disciplinų klasėse atnaujinti baldus, įsigyti kompiuterių ir kitų informacinių technologijų priemonių.

MKC direktorė Jolanta Kazlauskienė, pristatydama įstaigos veiklos ataskaitą, pasidžiaugė, kad bendruomenė nepatingėjo parengti projektus ir sudalyvauti Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ)  finansavimo programoje. Pernai iš NVŠ krepšelio gauta 18 tūkst. eurų materialinei bazei atnaujinti. Didžiausias laukiantis iššūkis – įstaigos pagrindinio korpuso renovacija, kuri, kaip sakė direktorė, jau šviečia horizonte. Pasak direktorės, kolektyvas jau galvoja, kaip reikės spręsti išgyvenimo statybų metu klausimą. Kol laukiama dokumentų iš ŠMM, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė pasakyti, kada prasidės renovacija, negali, nes procesas esąs ne savivaldybės galioje.

Kaip politikus informavo Sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas, labai trūksta lėšų išvykti į respublikines žaidynes ir oficialius čempionatus. Dabar biudžete numatyta 3 tūkst. eurų suma turėtų būti dvigubai didesnė.

„Aušros“ pagrindinės mokyklos direktorė Snieguolė Bastakienė šalia kitų mokyklos problemų paminėjo prastas kabinetų grindis, o Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius, pasidžiaugęs atnaujinta sporto sale, įvardijo kitą problemą – atnaujinimo reikalaujantį stadioną.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras