Krepšinis į progimnazijos lauko aikštyną dar sugrįš(7)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2016-04-02 12:35

M.Mažvydo progimnazijos sporto aikštynas, tiksliau, buvusi krepšinio aikštelė. Autoriaus nuotrauka

Buvusioje Martyno Mažvydo progimnazijos lauko krepšinio aikštelėje šiandien neįprastai tylu ir nyku. Dar pernai rugsėjį iš čia buvo pašalinti senieji krepšinio stovai. O štai naujiems pinigų ieškota ilgai. Laimei, situacija keičiasi į gera. Šios ugdymo įstaigos direktorius Vidas Misiūnas tvirtina, kad naujieji krepšinio stovai lauko aikštyne bus pastatyti maždaug po mėnesio, balandžio pabaigoje. Tik klausimas, ar vaikai veršis ten žaisti – aikštelės danga itin prastos būklės.

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos sporto aikštynas ir atėjus pavasariui atrodo nykiai. Ir ne specialistui matyti, kad progimnazijos lauko aikštynas nebeatitinka nūdienos reikalavimų. Didžiojoje – futbolo aikštėje – vaikai kamuolį dar gali pagainioti. O štai kažkada vaikų ir jaunimo klegesio pilnoje krepšinio aikštelėje šiandien švilpauja vėjai. Dabar ir prie geriausių norų lietuvių taip mėgstamo krepšinio čia nepažaisi – nėra net krepšinio stovų. Senieji krepšinio stovai, pasak šios ugdymo įstaigos direktoriaus Vido Misiūno, kaip nebeatitinkantys saugumo reikalavimų buvo pašalinti dar pernai rudenį.

– Mūsų sporto aikštynas jau tiek fiziškai, tiek morališkai pasenęs. Galime pasidžiaugti tik gražia, tvarkinga, prieš beveik dvejus metus įrengta pliažo tinklinio aikštele. Kas dėl krepšinio aikštelės, tai ir čia matyti pragiedrulių. Rajono savivaldybė skyrė mūsų progimnazijai 2500 eurų naujiems krepšinio stovams įsigyti. Šiuo metu kaip tik vyksta pirkimo procedūros, kuriomis užsiima mano pavaduotojas ūkio reikalams Aidas Janonis. Analizuojame pasiūlymus. Manau, kad naujieji krepšinio stovai lauko krepšinio aikštelėje bus pastatyti balandžio pabaigoje, – kalbėjo V.Misiūnas.

Nors nauji krepšinio stovai progimnazijos aikštyne atsiras, tačiau ar rizikuos ten kas nors žaisti krepšinį? Krepšinio aikštelės danga suskilinėjusi, duobėta, iš kažkada užpiltos asfalto dangos kyšo kiaušinio dydžio akmenys. Sumaniusieji parungtyniauti tokioje aikštelėje rizikuos patekti traumatologų globon.

Mokyklos direktorius V.Misiūnas pripažįsta, kad krepšinio aikštelės danga labai prasta.

– Taip, stovus turėsime, deja, dangos artimiausiu metu atnaujinti tikrai nepavyks. Dar 2013 metais teikėme paraišką Švietimo ministerijai dėl progimnazijos sporto aikštyno rekonstrukcijos. Deja, mūsų paraiška tuomet nebuvo įtraukta į rekonstruotinų Lietuvos ugdymo įstaigų sporto aikštynų sąrašą. Tačiau vilties neprarandame, rengiame naują paraišką ir tikimės, kad pagaliau ateis ir Martyno Mažvydo progimnazijos aikštyno eilė, – viltį išreiškė direktorius.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras