Žiemos renginių metu aplinkosaugos reikalavimai netaikomi (1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-02-26 08:13
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Už galimus nuostolius gamtai atsakomybę prisiima renginių organizatoriai. Autorės nuotrauka

Po automobilių ir motociklų sporto varžybų „Tauragės žiema 2014“ ir nuolat skelbdama informaciją, kad ledas ant vandens telkinių nesaugus, redakcija sulaukė skaitytojų klausimų: kodėl vieniems ant ledo galima ne tik lipti, bet ir važinėti, o kitiems taikomos baudos? Kodėl prieš vienus aplinkosaugininkai užsimerkia, kitus drausmina už gamtos teršimą?

Vasario 4-osios „Tauragės kurjerio“ numeryje išspausdinome dvi publikacijas: vieną apie tai, kad važinėjimasis ant užšalusių vandens telkinių yra nusižengimas („Važinėjimas ant užšalusių telkinių: pramoga ar nusižengimas?“), antrą – apie numatomas organizuoti sporto varžybas „Ant tvenkinio ledo vėl burgs motorai“). Mūsų skaitytojams kilo klausimas – kodėl taikomi dvigubi standartai?

„Važinėjimasis ant užšalusių vandens telkinių Kelių policijos traktuojamas kaip chuliganiškas vairavimas ir už tai baudžiama. Tokiam važinėjimui nepritaria ir aplinkos apsaugos inspektoriai. Jie irgi gali bausti. Tačiau rašote, kad ant vieno tvenkinių Tauragėje organizuojamos keturračių varžybos. Kaip tai suprasti? Ar per varžybas gamta mažiau teršiama? Gal viską lemia pinigai?“ – teiraujasi mūsų skaitytojas.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius atsako, kad Kelių eismo taisyklės draudžia motorinėms transporto priemonėms važinėti ant užšalusių vandens telkinių. Tačiau šis draudimas netaikomas organizuojant renginius ir turint renginiui organizuoti išduotą leidimą, kurį, pasak Kelių policijos vadovo, išduoda Tauragės miesto seniūnija.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vedėjas Romas Jurgelionis patvirtina, kad leidimus renginiams organizuoti išduoda rajono valdžia.

 – Žinoma, žala gamtai daroma ir varžybų metu. Bet šiuo atveju atsakomybę prisiima renginio organizatoriai. Nelaimės atveju būtent jie ir atlygintų gamtai padarytą žalą. Tokia tvarka galioja ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje, – paaiškino aplinkosaugininkas.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius laikosi panašios nuomonės:

 – Galbūt ateityje tokie renginiai bus uždrausti, apie tai jau kalbama. Bet kol kas šalyje galioja tik reikalavimas dėl ledo storio. O diskutuojama daugiausia dėl ekologijos. Juk yra aplinkosauginiai normatyviai, kiek metrų iki vandens telkinio galima palikti automobilį. Kita vertus, vandens telkiniuose plaukiojama ir motorinėmis priemonėmis. Pavieniams asmenims draudžiama važinėti ant užšalusių vandens telkinių ne tik dėl ekologijos, bet ir dėl saugumo. Juk renginio metu atsakomybė už viską gula ant organizatorių pečių. Kalbėdamas konkrečiai apie praėjusį renginį, noriu pabrėžti, kad organizatoriai jam rengėsi itin kruopščiai: kasdien matavo ledo storį, apžiūrėjo viso tvenkinio plotą, rado ir properšų, ties kuriomis buvo pastatytos užkardos, žiūrovams buvo draudžiama lipti ant ledo, visąlaik budėjo ir Greitoji medicinos pagalba, ir policija. Žinoma, nuo nelaimės niekas nėra apsaugotas. Šįkart, laimei, renginys praėjo be incidentų. Tačiau ar jis įvyks kitą žiemą, nesiimu prognozuoti.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras