Tauragiškiai kviečiami varžytis „Europrotų“ pavasario sezono kovose(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-02-25 12:55

Rytoj, vasario 26-ąją, Tauragėje prasideda protų kovų turnyro „Europrotai“ pavasario sezonas. Prieš dvejus metus startavęs ir didelio populiarumo sulaukęs žinias ir nuovoką tikrinantis žaidimas kviečia registruotis ir tauragiškių komandas. Trečiasis „Europrotų“ sezonas vyks 50-yje Lietuvos miestų ir miestelių. Be to, jėgas žaidime išmėgins ir lietuvių bendruomenės Kembridže ir Edinburge (Jungtinėje Karalystėje).

„Europrotų“ žaidimai vyksta pagal tradicines protų kovų taisykles; vienintelis skirtumas – visi klausimai vienaip ar kitaip yra susiję su Europa: asmenybėmis, menu, sportu, kulinarija, kalbomis ir pan. Kiekviename žaidime rengiami 5 teminiai turai po 10 klausimų, o pergalė skiriama komandai, kuri per žaidimą sugeba teisingai atsakyti į daugiausia klausimų.

Pavasario sezoną vyks 4 turnyrai, kurie bus rengiami kiekvieną trečiadienį nuo vasario 26 d. Tauragėje žaidimai vyks restorane „Banga“, pradžia – 18 val. Juos ves savanoriai, komandas registruoja Tauragės Europe Direct informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė. „Europrotuose“ gali dalyvauti visi norintieji, tereikia surinkti 4–6 žmonių komandą ir užsiregistruoti.

 „Anksčiau „Europrotuose“ dalyvavusios tauragiškių komandos džiaugėsi smagiai praleistu laiku ir įgytomis žiniomis. Iš viso pirmą sezoną mūsų mieste vykusiuose žaidimuose dalyvavo apie 120 žmonių. Gerą jų nuotaiką buvo galima justi ne tik žaidimų metu, bet ir tiesiog perskaičius šmaikščius komandų pavadinimus, tarp kurių –„Eurošprotai“, „Šeršėliafam“, „Plunksnos broliai“, „Diletantai“, „Ant smūgio!“  ir kt.“ – prisiminė I.Aleknienė.

Kaip ir ankstesniais sezonais, kiekvienas iš 5-ių žaidimo klausimų turų bus skirtingas: pirmajame skambės bendrieji klausimai, antrasis ir trečiasis turai atspindės tam tikrą visus 10 klausimų vienijančią temą. Ketvirtasis turas vaizdinis – jo klausimų pagrindas bus nuotraukos, vėliavos, logotipai ir kita vaizdinė informacija. Paskutiniajame ture žaidėjai turės spręsti garsines mįsles – skambės muzikos kūriniai, dainos, kalbos ir pan.

Kadangi gegužės 25 d. vyks Europos Parlamento rinkimai, tos komandos, kurios turės bent vieną dalyvį, turėsiantį teisę pirmą kartą balsuoti EP rinkimuose, gaus papildomą tašką.

Žaidimą miestuose organizuoja Europe Direct informacijos centrai,  Jaunimo Europos komanda, viešosios bibliotekos ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras