Pirkti valymo paslaugas apsimoka tik didelėms mokykloms (3)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2014-02-27 08:51

Mokyklų vadovai raginami organizuoti valymo paslaugų pirkimą. Redakcijos archyvo nuotrauka

Rajono ugdymo įstaigų vadovai rūpinimąsi mokyklų vidaus ir teritorijų švara raginami perduoti valymo paslaugas teikiančioms įmonėms. Taip norima sutaupyti biudžeto lėšų. Vieni vadovai mielu noru švarinimo reikalus perduotų į privačias rankas, bet iš rajono biudžeto turi gauti pinigų išeitinėms kompensacijoms išmokėti, kiti anksčiau sudarytas sutartis su valymo paslaugas teikiančiomis įmonėmis jau nutraukė.

 

Vardan taupymo

 

Tauragės rajono meras Pranas Petrošius per pasitarimą su rajono ugdymo įstaigų vadovais siūlė jiems organizuoti valymo paslaugų pirkimą. Taip tikimasi sutaupyti Savivaldybės skiriamų lėšų. Pasak mero, Savivaldybės administracijos specialistai jam pateikė skaičiavimus, kad per metus, jei valymo paslaugos būtų perduotos į privačias rankas, rajono biudžete būtų sutaupyta per 200 tūkstančių litų. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Algirdo Mosėjaus, išlaidos darbuotojų išeitinėms kompensacijoms atsipirktų per dvejus metus.  

 

Procesas vyksta

 

Rajono vadovas pabrėžė, kad kol kas vis dar skaičiuojama, ar visoms mokykloms būtų naudingiau samdyti įmones, kurios perimtų įstaigų valymą ir teritorijų priežiūrą. Jei pasitvirtins ekonominė nauda, pasak mero, bus paruoštas sprendimo projektas ir Savivaldybės taryba svarstys, ar rekomenduoti ugdymo įstaigoms skelbti viešą paslaugų pirkimo konkursą. Sprendimo projektas, kaip minėjo administracijos direktorius A.Mosėjus, greičiausiai bus įtrauktas į kovo mėnesio tarybos posėdžio darbotvarkę. Meras mano, kad paslaugų pirkimo procesas turėtų trukti iki kitų mokslo metų pradžios. Kaip vyks pirkimas – centralizuotai ar kiekviena mokykla skelbs pirkimą – mero tvirtinimu, bus nuspręsta vėliau.

 

Mokyklų patirtis

 

Kalbintas Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis teigė, kad mokyklos valymo paslaugos bus perduotos į privačias rankas, kai tik Savivaldybė skirs pinigų – atleidžiamų darbuotojų išeitinėms kompensacijoms sumokėti reikia 60 tūkstančių litų. O kol kas privatininkai prižiūri tik mokyklos teritoriją, už šią paslaugą, pasak direktoriaus, mokykla sumoka 1 500 litų per mėnesį, t.y. tiek, kiek kainavo išlaikyti vieną kiemsargio etatą. Mokyklai nebereikia pirkti kuro žoliapjovei, įrankių, apmokyti darbininkų.

Finansinę naudą patvirtino ir „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė. UAB „Corpus A“ gimnaziją prižiūri jau 10 metų, nuo 2004-ųjų. Sumokama tiek, kiek būtų skiriama techninio personalo atlyginimams.  

Lauksargių pagrindinės mokyklos direktorius Henrikas Banevičius papasakojo, kad dvejus metus mokyklą prižiūrėjo UAB „Corpus A“. Bet sutartį teko nutraukti dėl lėšų trūkumo. Valymo paslaugas teikiančiai įmonei reikėjo mokėti daugiau, nes kilo minimali alga, brango elektra, įvairios medžiagos, ir pratęsti sutarties mokyklai nebeapsimokėjo. Pasak direktorius, patogiau ir finansiškai naudingiau mokyklai turėti savo techninį personalą: dvi valytojas, kurios valo per 2 tūkst. kv.m plotą, ir 0,5 etato teritorijos prižiūrėtojo. Ir valytojos, ir dviejų hektarų plotą prižiūrintis lauko darbininkas dirba maksimaliu krūviu.

 

Garantijos darbuotojams

 

Baimintis dėl to, kad mokyklas ir jų teritorijas prižiūrintieji liks be darbo, pasak kalbintų ugdymo įstaigų vadovų, nereikia. Atleisti bus tik tie, kurie nesutiks pereiti dirbti į konkursą laimėjusią įmonę. Ruošdami sutartis vadovai įrašys sąlygą, kad paslaugas teiksianti įmonė privalo priimti norinčius dirbti techninio personalo darbuotojus. Tokia pat sąlyga buvo įrašyta ir į jau galiojančias mokyklų ir valymo paslaugas teikiančios įmonės sutartis.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras